گروه معادن زغال‌سنگ
 
تظاهرات گسترده معدنچیان زغال سنگ اوکراین
گروه معادن >زغال‌سنگ - صدها معدنچی در پایتخت اوکراین در اعتراض به بسته شدن معادن زغال سنگ در این کشور تظاهرات کردند و گروهی از آنها با ماموران امنیتی درگیر شدند.
 
به گزارش ماین نیوز، معدنچیان از مناطق مختلف اوکراین اکثرا از مناطق دونباس (استان های دونتسک و لوهانسک) روز پنجشنبه در مقابل ساختمان وزارت انرژی و صنایع زغال سنگ اوکراین واقع در خیابان 'کرشاتیکا' در کی یف برای دومین روز پیاپی تظاهرات کردند.

تعداد تظاهرکنندگان به حدود یکهزار نفر می رسد و برای مدتی خیابان 'کرشاتیکا' را مسدود کردند که بر اثر آن با مداخله نیروهای پلیس، دو طرف درگیر شدند.

ماموران ویژه پلیس ضدشورش همچنین از ورود شماری از معدنچیان به ساختمان وزارت انرژی و صنایع زغال سنگ اوکراین جلوگیری کردند.

معدنچیان معترض به خودداری دولت از خرید زغال سنگ از معادن این کشور و اقدام به بستن تعدادی از معادن و به جای آن خرید زغال سنگ از کشور آفریقای جنوبی اعتراض کردند.

تظاهرکنندگان در حالی که با ضربه زدن به کلاه های محافظ پلاستیکی خود اعتراض خود را به اقدامات دولت اعتراض می کنند شعارهایی همچون 'مرگ بر اثر گرسنگی در قرن 21' ، 'نابود باد بی قانونی' و 'معدنچیان دونباس مخالف بی قانونی هستند' فریاد می زدند.

چند نفر از معترضان هم شعار 'یانوکوویچ باید برگردد' و 'در دوره ریاست جمهوری یانوکوویچ دستمزد دریافت می کردیم' سر می دادند.

یکی از رهبران معدنچیان به خبرنگاران گفت: چرا در حالی که یک میلیون تن زغال سنگ در معادن شرق اوکراین فرآوری و انبار شده است، دولت از آفریقای جنوبی با قیمت گرانتر زغال سنگ خریداری می کند.

به گزارش ایتارتاس، تظاهرات معدنچیان در حال حاضر در کی یف ادامه دارد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 20517