گروه صنایع معدنی
 
از فردا به مدت پنج روز در دوسلدورف آلمان؛
المپیک شرکت‌های صنایع فلزی جهان برگزار می‌شود
پوشش زنده و مستقیم این رویداد توسط ماین نیوز
گروه صنایع معدنی - از فردا به مدت پنج روز شهر دوسلدورف آلمان به محل تجمع غول‌های فعال در صنایع ریخته‌گری، فلزات و صنایع معدنی تبدیل خواهد شد. رویدادی که از آن به المپیک شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها یاد می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، نمايشگاه گیفا هر 4 سال یکبار در شهر دوسلدورف آلمان برگزار می‌شود و در واقع ترکیبی از چهار نمايشگاه است که عبارتند از: نمايشگاه ذوب فلزات و قالب‌سازي و ريخته‌گري به نام گيفا (GIFA)، نمايشگاه استخراج فلزات و فناوري‌هاي وابسته به نام متك (Metec)، نمايشگاه بين‌المللي عمليات حرارتي به نام ترمپروسس (Thermprocess) و نمايشگاه بزرگ صنايع قالب به نام نيوكاست (NewCast).

اين نمايشگاه بزرگترين رویداد صنعت ريخته‌گري در جهان محسوب می‌شود. دوره قبلی نمایشگاه گیفا در سال 2011 برگزار شد که برخی از مهمترین آمارهای مربوط به نمایشگاه گیفا 2011 به شرح زیرند:

784 غرفه‌گذار از 45 کشور دنیا
بیش از 48 هزار و 700 بازدیدکننده که 53 درصد آنها مربوط به خارج از آلمان بودند.
براساس نمرات داده شده از سوی بازدیدکنندگان و غرفه‌گذاران، 98 درصد آنها از گیفا 2011 رضایت داشتند.
بیش از 42 هزار مترمربع فضای نمایشگاه

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در دوره قبل در مجموع 1958 غرفه‌گذار در هر چهار نمایشگاه گیفا، متک، ترموپروسس و نیوکاست حضور داشتند و بالغ بر 79 هزار نفر نیز از 83 کشور جهان از این چهار رویداد همزمان بازدید کردند. پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 2200 غرفه گذار در این چهار رویداد شرکت داشته باشند و فضای نمایشگاهی نیز به بیش از 87 هزار مترمربع برسد.

سیزدهمین دوره گیفا از فردا 16 ژوئن برپا شده و تا 20 ژوئن نیز ادامه خواهد یافت. این نمایشگاه از ساعت 10 صبح تا 18 در شهر دوسلدورف و در سالن‌های 10 تا 13 و 15 تا 17 پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر جهان خواهد بود. همزمان با گیفا 2015، متک 2015 نهمین نمایشگاه بین‌المللی تجاری فناوری متالورژی به همراه کنگره، ترموپروسس 2015 یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی تجاری و سمپوژیوم فناوری فرایند حرارتی و نیوکاست 2015 چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تجاری ریخته‌گری دقیق نیز برپا خواهند شد.

بد نیست بدانیم هر چهار نمایشگاه یادشده از سوی مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی دوسلدورف (مسه دوسلدورف) برگزار می‌شوند. مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی دوسلدورف فعالیت خود را از سال 1947 میلادی آغاز کرده است و امروزه خدمات تراز اول خود را از طریق 69 دفتر نمایندگی در سطح جهان که 132 کشور را پوشش می‌دهند و نیز 9 شعبه به جهانیان ارائه می‌کند. این شرکت نمایشگاهی در مجموع بیش از 40 نمایشگاه در دوسلدورف اجرا می‌کند که 24 مورد آنها از جمله گیفا، متک، ترموپروسس و نیوکاست جزو نمایشگاه‌های تراز اول جهانی هستند.

شعار رسمی که در سایت رسمی نمایشگاه گیفا به چشم می‌خورد نیز این است: "دنیای روشن فلزات".

آنطور که در سایت رسمی گیفا اعلام شده است، امسال پنج شرکت ایرانی در المپیک فلزات دنیا شرکت کرده‌اند. براین اساس شرکت‌های صنایع فروسیلیس ایران (سالن 13/D51)، فروآلیاژ ایران (سالن 13/B52)، فارس ریزان مواد (سالن 12/C40) و مجتمع تولیدی کربورسیلیسیم و اکسید آلومینیوم آبادان، آباسیک (سالن 10/D22) در گیفا 2015 و شرکت بین‌المللی مهندسی ایریتک (سالن 03/F09) در متک 2015 حضور دارند.

در همین حال پیش‌بینی می‌شود تعداد زیادی از مدیران شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی کشور نیز به عنوان بازدیدکننده در چهار رویداد گیفا، متک، تروموپروسس و نیوکاست 2015 حضور یابند.

خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی معادن و صنایع معدنی (ماین نیوز) نیز به عنوان تنها رسانه تخصصی کشور در حوزه معدن و صنایع معدنی در نمایشگاه گیفا 2015 حضور دارد و به صورت مستقیم به پوشش رویدادهای این نمایشگاه و حواشی آن خواهد پرداخت.

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۸
کد مطلب: 25345