گروه معادن سنگ آهن
 
در گفت‌وگو با ماین نیوز مطرح شد؛
توصیه سهامدار عمده بزرگترین پروژه آهن مگنتیت شرق استرالیا به ایران
2016؛ سالی سخت‌تر برای معدنکاری
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت کارپنتاریا (Carpentaria) که شرکت متبوعش 60 درصد از سهام بزرگترین پروژه آهن مگنتیت شرق استرالیا را در اختیار دارد، به ایران توصیه کرد بیشترین تمرکز خود را روی حوزه اکتشاف معادن متمرکز کند.
 
کویینتون هیل در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با اشاره به اینکه شرکت کارپنتاریا در زمینه اکتشاف ذخایر معدنی فعالیت می‌کند، افزود: پروژه آهن هاسونز بزرگترین کشف مگنتیت در شرق استرالیا محسوب می‌شود که ما حدود 60 درصد از این پروژه را در اختیار داریم و این پروژه با فاصله تنها 60 کیلومتری از بروکن هیل به امکاناتی نظیر ریل، جاده، بندر و خط برق دسترسی دارد. ما استارت کار را در این پروژه از نوامبر 2012 زدیم و فکر می‌کنم بعد از انجام امور موردنیاز مانند تهیه گزارش توجیه فنی اقتصادی مورد تائید بانک و همچنین تهیه اسناد و مدارک لازم برای معدنکاری، آغاز تولید در این پروژه از اوایل سال 2018 رقم خواهد خورد.

وی افزود: این منطقه از استرالیا تاریخ غنی و قدیمی در حوزه معدنکاری دارد و ما نیز حضور فعالی در اکتشافات و معدنکاری این منطقه داریم. ضمن اینکه علاوه بر سنگ آهن و آهن مگنتیت، در حوزه‌های قلع و تنگستن و طلا و مس نیز فعالیت داشته و محدوده‌هایی را در اختیار داریم.

او با اشاره به اینکه شرکت کارپنتاریا تاکنون تجربه فعالیتی در ایران نداشته است، در پاسخ به این سوال که توصیه شما به مسئولان ایرانی برای توسعه صنعت معدنکاری این کشور چیست؟ توضیح داد: توسعه معدنکاری از حوزه اکتشاف آغاز می‌شود و من توصیه می‌کنم سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را به حوزه اکتشاف اختصاص دهید. تا جایی که می‌دانم ایران از نظر زمین شناسی کشور قوی محسوب می‌شود و دارای ذخایر گسترده معدنی است و این می‌تواند پتانسیل خوبی جهت انجام امور اکتشافی در این کشور باشد.

هیل اضافه کرد: ما خوشحال می‌شویم بتوانیم دانش فنی خود را با شرکای احتمالی ایرانی به اشتراک بگذاریم و بتوانیم از دانش آنها نیز استفاده کنیم. البته باید بگویم که در حال حاضر تمام فعالیت‌های شرکت کارپنتاریا در استرالیا متمرکز بوده و ما فعالیتی خارج از استرالیا نداریم.

مدیرعامل شرکت کارپنتاریا در عین حال سال 2015 را برای صنعت معدنکاری سالی سخت توصیف کرده و سال 2016 را نیز سال سخت‌تری برای این صنعت پیش‌بینی کرد.

گفت‌وگو از علیرضا جعفری نژاد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
کد مطلب: 30732