گروه صنایع معدنی فولاد
 
اهواز؛
خرید ۱۳۰ هزار تن محصولات فولاد اکسین توسط اروپایی ها
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از پیش خرید 130 هزار تن محصولات این شرکت توسط اروپایی ها و ترکیه ای ها ظرف 2 ماه آینده خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، عزیز قنواتی با اشاره به واریز مبلغ 1 میلیون یورو به عنوان پیش قرار داد گفت: این قرارداد جهت تامین ورق برای پروژه های خطوط لوله نفت و گاز کشور مصر می باشد.

وی تصریح کرد: دلیل انتخاب شرکت فولاد اکسین توسط اروپایی ها دسترسی آسان به محصولات ورق عریض تولیدی أین شرکت جهت تامین لوله پروژه های نفت و گاز است.

قنواتی اظهار داشت: برای اینکه شعار مقام معظم رهبری به نتیجه برسد دیگر سفارش و توصیه کارساز نیست و باید تکلیف شود.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان خاطرنشان کرد: شرکت فولاد اکسین توانایی تامین نیاز لوله سازان کشور را دارد، از این رو در صورت توجه به محصولات با کیفیت فولاد اکسین بخش قابل توجه ای از بیکاری و مشکلات اقتصادی استان حل خواهد شد.

وی با اشاره به جلوگیری از واردات ورق از کشور هند به ارزش بیش از 1 میلیارد دلار افزود: با این رقم می توان 3 کارخانه فولاد سازی در کشور احداث کرد و با اقدام ما تنها 450 هزار تن ورق وارد کشور شد.

عزیز قنواتی با اشاره به ایجاد اشتغال 1 هزار نفر در صورت راه اندازی فولادسازی شرکت فولاد اکسین بیان کرد: زمانی که به کالای داخلی توجه شود به همان میزان نیز از واردات بی رویه و خروج ارز از کشور جلوگیری شده، حضور نیروهای خارجی در کشور کمتر شده و به ایجاد اشتغال در بخش های مختلف این صنعت کمک می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین به انعقاد تفاهمنامه با کشورهای ترکمنستان و عراق برای مشارکت در خط لوله انتقال نفت و گاز اشاره کرد و اذعان داشت: در این خصوص مذاکراتی با این دو کشور انجام شده و به همین منظور شرکت نفت میسان عراق بازدیدهایی از شرکت فولاد اکسین داشته و توانمندی ما را نیز مورد تایید قرار داده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: شرکت فولاد اکسین علاوه بر ورق های API توانایی تولید لوله تا قطر 56 اینچ را برای طرحهای آب و فاضلاب دارد و در صورت توجه مسولان استانی به محصولات داخلی حتی میتوانیم با پروژه طرح جامع سیستم فاضلاب شهری همکاری نماییم.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 32217