گروه معادن مس
 
پس از شش ماه رکود؛
افزایش واردات مس چین در ماه می رقم خورد
گروه معادن >مس - واردات مس کارنشده و محصولات مسی به چین در ماه می، پس از شش‌ماه رکود افزایش یافت؛ اما به‌دلیل کمبود اعتبارات و بسته بودن پنجره آربیتراژ، واردات با محدودیت همراه بود.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، واردات مس و محصولات مسی چین در ماه می با افزایش 30درصدی نسبت به ماه آوریل، به 390هزار تن رسید. این رقم اما در مقابل با دوره مشابه از سال 2016، کاهش 9/3 درصدی داشت. وضعیت اعتبارات در چین شاهد بهبود چشم‌گیری در ماه می نسبت به ماه آوریل نبود؛ اما تقاضای واقعی این کشور در طول فصل اوج مصرف مس و افزایش پریمیوم‌های منطقه‌ای، منجر به رشد واردات چین شد. پیش‌بینی‌ها مبنی بر کاهش بیشتر اعتبارات چین در ماه ژوئن است که طبعا مصرف‌کنندگان را به رقابت در خرید زودهنگام مس تشویق می‌کند.

کل واردات چین در پنج‌ماهه اول سال 2017 با کاهش 20/3 درصدی نسبت به دوره مشابه از سال 2016، به حجم یک میلیون و 840هزار تن رسید. علاوه بر این، واردات کانسنگ و کنسانتره مس ماه می این کشور نیز با کاهش 15/44 درصدی نسبت به ماه آوریل حدود یک‌میلیون و 150هزار تن بود. این در حالی گزارش شد که مجموع واردات کنسانتره مس در پنج‌ماهه اول سال جاری با افزایش 2/4 درصدی نسبت به سال 2016، به حدود 6 میلیون و 820هزار تن رسید


منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: 38539