گروه معادن
 
استاندار کهگیلویه وبویراحمد:
بهره‌برداری از معادن بوکسیت و فسفات چرام به زودی آغاز می‌شود
گروه معادن - استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: عملیات بهره‌برداری از معادن بوکسیت و فسفات شهرستان چرام به زودی آغاز می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، امشب سید موسی خادمی در بازدید از پتروشیمی دهدشت اظهار داشت: وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت امروز در سفری فشرده از شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران بازدید داشتند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد دستاوردهای این سفر را در همه حوزه‌ها برای استان خوب ارزیابی کرد و گفت: قرار شد که در شهرستان چرام بهره‌برداری از معادن بوکسیت و فسفات توسط شرکت ایمیدرو به زودی آغاز شود.

وی با بیان اینکه عملیات بهره‌برداری از این معادن به زودی آغاز می‌شود، افزود: وزیر محترم از همین جا دستور دادند که شرکت ایمیدرو کار خود را در این معادن آغاز کند و در ادامه راه ممکن است با شرکت‌های خصوصی نیز مشارکت داشته باشد.

خادمی به اهمیت پتروشیمی دهدشت اشاره کرد و گفت: بحث فنی این پروژه حل شده اما بحث تامین مالی این طرح باید پیگیری شود و در جلسه هفته گذشته که با صندوق توسعه ملی و بانک سپه داشتیم قول‌های اولیه برای تامین اعتبار مورد نیازداده شد و امروز با توجه به حضور مدیرعامل بانک سپه در استان ایشان به وزیر صنعت، معدن و تجارت قول قطعی دادند که اعتبار این پروژه را تامین کنند.

وی افزود: تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی نیز مشکلی ندارد و سرمایه گذار باید برای دریافت تسهیلات وثیقه لازم را مهیا کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 39707
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم