گروه معادن
 
یک مسئول:
همدان یگانه کانون آنداولوزیت در کشور است
گروه معادن - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: یگانه معادن انداولوریت کشور با ظرفیت 100 میلیون تن در این استان قرار دارد و ظرفیتی مهم در عرصه معدنی ایران ارزیابی می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد خاکی افزود: سه معدن آنداولوزیت ایران در شهرستان ملایر استان همدان واقع شده که تاکنون یکصد میلیون تن از ذخایر آن اکتشاف شده است.

وی با اشاره به ضرورت جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی، اضافه کرد: در همین چارچوب یک شرکت با هدف جلوگیری از خام فروشی این ماده معدنی گرانب ها، کار استخراج انداولوزیت را بر عهده دارد.

وی اظهار کرد: هم اینک احداث این واحد بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و افزون بر 60 درصد تجهیزات و ماشین آلات آن نصب شده است.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان یادآوری کرد: این شرکت پیشتر نیز کار استخراج آنداولوزیت را بر عهده داشت، اما با بروز کردن تجهیزات و ماشین آلات، هم اینک استخراج این ماده معدنی متوقف شده است.

خاکی اظهار کرد: ارتفاعات مشرف به همدان نیز قابلیت معدنی و بهره برداری آنداولوزیت را دارد اما تاکنون اقدامی برای اکتشاف این ماده معدنی صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: می توان از آنداولوزیت موجود در معادن ملایر برای صنایع نسوز از جمله تولید آجر نسوز استفاده کرد.
30 نوع ماده معدنی تاکنون در همدان شناسایی شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 40554
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا