گروه صنایع معدنی فولاد
 
احمدزاده :
تکنولوژی ایرانی پِرِد، هزینه‌های فولادسازی را کاهش می‌دهد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل فولاد میانه گفت: تکنولوژی جدید و ایرانی پِرِد موجب کاهش هزینه‌های مصرف شده برای تولید سنگ آهن می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رسول احمدزاده مدیرعامل فولاد میانه اظهار کرد: طرح فولاد میانه یکی از 8 طرح فولادی کشور است که بعد از فولاد سپیدشت افتتاح شد.

وی با توضیح درمورد خصوصیات فنی پروژه فولاد میانه،گفت: یکی از ویژگی های این طرح، احداث کارخانه در مساحت محدود بوده که این امر موجب صرفه جویی در هزینه ها و میزان سرمایه گذاری لازم برای اجرای پروژه شده است.

احمدزاده همچنین تاکید کرد: نکته مهم دیگر در مورد کارخانه فولاد میانه ، استفاده از ظرفیت های بومی در احداث و اجرای آن بود، تا جاییکه از حداکثر توان شرکت های داخل استان استفاده شد.

مدیرعامل فولاد میانه تصریح کرد: در کارخانه فولاد میانه از تکنولوژی تمام ایرانی پِرِد ( پرد را می‌توان روشی بهینه‌سازی شده برای تولید آهن اسفنجی دانست) بهره برداری شده است که موجب کاهش هزینه های مصرف برای تولید سنگ آهن در این کارخانه می شود.

وی در خاتمه گفت: انتظار می‌رود با تکمیل زنجیره فولادسازی احیا و نورد در مجموعه فولادسازی میانه در آینده نزدیک، شاهد اشتغالزایی هرچه بیشتر در سطح استان باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب: 40882
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان