گروه معادن ساير حوزه ها
 
رئیس صنعت ومعدن جنوب کرمان؛
پیشرفت ۳۰درصدی کارخانه کنسانتره کرمیت جنوب
گروه معادن >ساير حوزه ها - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت:چهارمین کارخانه تولید کنسانتره کرومیت جنوب کرمان در منطقه اسفندقه با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی روبه رو است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود اسکندری نسب رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: جنوب کرمان به عنوان قطب کرومیت ایران و بزرگترین استخراج کننده کرومیت کشور با ذخیره قطعی بیش از ۵ میلیون تن و ذخیره احتمالی بالغ بر ۱۵ میلیون تن، موقعیت مناسبی را جهت احداث کارخانجات فرآوری این ماده معدنی و استفاده از آن در جهت شکوفایی اقتصادی، جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و کمک به حل مشکل اشتغال در منطقه را دارد.

وی افزود: اکنون در کل جنوب کرمان علاوه بر ۲۵ پروانه بهره برداری و گواهی کشف با ذخیره ذکر شده که بیش از ۵۵ درصد آن‌ها در دولت تدبیر و امید صادر شده، ۱۷ پروانه اکتشاف معدن نیز وجود دارد که پس از پایان عملیات اکتشاف، مسلماً میزان ذخایرکرومیت منطقه را به رقم بسیار بالاتری می‌رساند.

اسکندری نسب تصریح کرد: با تلاش‌های این سازمان در جهت توسعه متوازن منطقه و استفاده از پتانسیل‌های تمامی شهرستان ها، تاکنون ۳ کارخانه برای فرآوری کرومیت در شهرستان‌های فاریاب و منوجان احداث شده که ۲ کارخانه طی چهار ساله اخیر در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده اند.

وی گفت: ظرفیت تولید ۳ کارخانه فوق سالانه ۹۰ هزار تن کنسانتره کرومیت می‌باشد و جمعاً برای ۱۹۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: کارخانه تولید کنسانتره اسفندقه با سرمایه گذاری بخش خصوصی جواز خود را در اردیبهشت ماه امسال دریافت و با پیشرفت بالغ بر ۳۰ درصد، روند سریعی را جهت تکمیل می‌گذراند.

وی تصریح کرد: این کارخانه تا مرحله بهره برداری نیاز به ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری دارد و برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت جنوب کرمان اطهار کرد: ظرفیت تولید این کارخانه ۲۰ هزار تن کنسانتره کرومیت در سال است که ان شا الله تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 42062
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان