گروه معادن مس
 
کوچیلکوی شیلی می گوید وقفه های عرضه می تواند باعث افزایش قیمت مس شود
گروه معادن >مس - کمیسیون مس دولتی شیلی، کوچیلکو، روز چهارشنبه با اشاره به وقفه های احتمالی عرضه جهانی در سال پیشِ رو متوسط قیمت برآورد شده قبلی 2.96 دلار برای هر پوند مس در سال 2018 را به 3.06 دلار افزایش داد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از مس پرس، کمیسیون مس دولتی شیلی، کوچیلکو، روز چهارشنبه با اشاره به وقفه های احتمالی عرضه جهانی در سال پیشِ رو متوسط قیمت برآورد شده قبلی 2.96 دلار برای هر پوند مس در سال 2018 را به 3.06 دلار افزایش داد. قائم مقام کوچیلکو، سرخیو هرناندز، از "درک آسیب پذیری" ای یاد کرد که او آن را به شمار وسیعی از مذاکرات کارگری پیش بینی شده در شیلی، بزرگترین تولید کننده مس جهان، و در کشور همسایه اش ، پرو، نسبت داد.

او گفت، این مسئله همراه با مقررات زیست محیطی جدید چین برای کارخانه های ذوب در جهت مقابله با آلودگی و محدودیتها برای واردات قراضه توسط این کشور، احتمالاً باعث رشد سریعتر قیمت این فلز نسبت به پیش بینی های قبلی بشود. هرناندز گفت،" انتظار می رود بین 20 تا 25 مذاکره جمعی(به صورت محلی) وجود داشته باشد. اگر بعضی از این مذاکرات به نتیجه مطلوب نرسد و به مشکلات کارگری دامن بزند تأثیری مثبت بر قیمتهای مس خواهد گذاشت." با توجه به وقفه های احتمالی در عرضه، کوچیلکو پیش بینی کرد که بر خلاف کسری عرضه 67 هزار تنی 2017 ،کسری ای معادل 175 هزار تن در سال 2018 رخ بدهد. کوچیلکو انتظار دارد شیلی 5.74 میلیون تن مس در سال جاری تولید کند که 4.9 درصد بیشتر از تولید سال 2017 خواهد بود. این کمیسیون در بیانیه ای گفت تولید شیلی در سال 2019 با اندکی رشد به 5.91 میلیون تن خواهد رسید. بزرگترین تولید کننده مس شیلی شرکت دولتی کودلکوست، که بزرگترین شرکت تولید کننده این فلز در جهان نیز به شمار می رود.

منبع:مس پرس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 42416