گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو خبر داد:
راه اندازی مرکز نوآوری در حوزه معادن و صنایع معدنی در اوایل تیر
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو از راه اندازی مرکز نوآوری و توسعه کسب و کار در حوزه معادن و صنایع معدنی در اوایل تیر امسال خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، غلامرضا ملاطاهری در گردهمایی هم اندیشی و هم افزایی پژوهش و توسعه فناوری ضمن بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با هدف کاهش فاصله صنعت و دانشگاه، رسالت خود را در برابر دانشگاه ها به نحو مطلوب انجام داده و اکنون 25 قرارداد با دانشگاه های مختلف و مراکز تحقیقاتی کشور منعقد کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش رسمی وزارت علوم، ایمیدرو در سال 98 با قرار گرفتن در رتبه چهارم، جزو 10 شرکت برتر در زمینه پژوهشی (از میان 40 شرکت) قرار گرفت. این سازمان در سال گذشته، 12 قرارداد را به مبلغ ۶ میلیارد تومان از طریق سامانه ساتع با دانشگاه ها منعقد کرد.

بررسی گلوگاه های پژوهشی

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با اشاره به موضوع استعلام این سازمان از شرکت های تابعه برای مطرح کردن گلوگاه های پژوهشی، تصریح کرد: پس از این اقدام، حدود 120 پروژه دریافت شد که در نهایت، 25 پروژه با محورهای کلی انتخاب و به قرارداد تبدیل شدند. هر یک از این قراردادها، یک نیاز کاربردی را برای صنعت مرتفع می سازند.

وی افزود: از جمله این پروژه ها، ارائه الگوی کاهش گازهای گلخانه ای، دستورالعمل و ارائه کنش اضطراری برای 44 واحد تابعه، ارائه متدولوژی و دستورالعمل اکتشاف ذخایر پنهان و حفاری عمیق و نیز بررسی و ارائه مدل مدیریت پسماند برای واحدهای تابعه است.

ثبت 7 پروژه کاربردی طی خرداد ۹۹ در سامانه ساتع

ملاطاهری با بیان اینکه در خرداد امسال، 7 پروژه را در سامانه ساتع ثبت کرده ایم، گفت: از این تعداد، 5 پروژه مربوط به سیاستگذاری در بخش معدن و صنایع معدنی و 2 پروژه مربوط به ارتقای بهره وری است. وی ادامه داد: تلاش ما بر این بوده تا از ظرفیت دانشگاه ها به نحوی استفاده کنیم که پژوهش ها به جای رفتن به قفسه کتابخانه ها، در صنعت کاربردی شود.

صرف حدود 17.2 میلیارد تومان برای آموزش، پژوهش و فناوری

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو درباره عملکرد این حوزه گفت: طی سال گذشته، حدود 17.2 میلیارد تومان در بخش آموزش و پژوهش صرف شد که بیش از 14 میلیارد تومان مربوط به بخش پژوهش و فناوری و بیش از 3 میلیارد تومان در بخش آموزش بود.

وی ادامه داد: ایمیدرو طی ۵ سال گذشته از 687 پایان نامه تحصیلات تکمیلی حمایت کرده است. همچنین ایمیدرو و شرکت های تابعه ایمیدرو و وابسته طی 8 سال گذشته، 1706 پروژه با دانشگاه ها منعقد کرده اند.

ارائه گزارش های عملکرد شرکت ها

به گزارش مذکور در این گردهمایی، مدیران و نمایندگان واحدهای تحقیق و پژوهش شرکت های فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، مس سرچشمه، ملی فولاد ایران، آلومینای ایران، تهیه و تولید مواد معدنی، فولاد آلیاژی ایران، فولاد خراسان، میدکو، زرشوران و گل گهر به ارائه عملکرد این شرکت ها در زمینه ارتباط با دانشگاه ها پرداختند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
کد مطلب: 51107
 
مرجع : ایمیدرو