گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
با هدف مشارکت در سرمایه گذاری خط دوم سنگان- بافق و حمل مواد معدنی و محصولات سنگان و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزیر راه و شهرسازی:
امضای تفاهمنامه یک ابَرَ پروژه حوزه ریلی در معدن؛ تفاهم نامه سرمایه گذاری در خط دوم حمل ریلی سنگان - بافق بین ایمیدرو و شرکت راه آهن امضا شد
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - ایمیدرو و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران امروز تفاهمنامه " احداث خط دوم راه آهن سنگان-تربت حیدریه-جندق-بافق" و "حمل ریلی مواد اولیه معدنی و محصولات صنایع معدنی سنگان"، را امضا کردند. در این تفاهمنامه، سرمایه گذاری از سوی شرکت های فعال در ناحیه معدنی سنگان انجام می شود و راهبری پروژه بر عهده فولاد مبارکه قرار دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، این مراسم با حضور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد. پروژه خط دوم ریلی سنگان - بافق به طول ۸۰۰ کیلومتر و از اَبَر پروژه های کشور محسوب می شود. طرفین این تفاهمنامه مقرر کردند در ماه های آتی شرایط تبدیل آن سند به قرارداد را فراهم آورند.

به گفته غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو، مجتمع سنگان برنامه تولید ۲۰ میلیون تن محصول معدنی را درحال اجرا دارد که بخشی از آن روانه کارخانه های فولاد مرکز و جنوب کشور (شرکت های مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و...) خواهد شد.

در حال حاضر ۸۰ درصد حمل و نقل ریلی کشور در اختیار معدن و صنایع معدنی است این در حالی است که در آینده، ۴۰ درصد حمل و نقل ریلی کشور در منطقه سنگان انجام خواهد شد.

پیش از این، طرح احداث جاده تربت - سنگان به طول ۱۵۱ کیلومتر و همچنین جاده لامرد به پارسیان به طول ۴۰ کیلومتر بین بخش معدن و صنایع معدنی و وزارت راه و شهرسازی اجرایی شده بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب: 51546
 
مرجع : ایمیدرو