گروه معادن مس
 
رونمایی از محصولات مرکز رشد دانشگاه ولیعصر رفسنجان
از نانو پودر مس تا تصفیه‌کننده هوا با فناوری پلاسما
گروه معادن >مس - با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان مرکز رشد دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان رونمایی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، ظهر امروز با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، رئیس هیئت مدیره شرکت ملی مس، فرماندار رفسنجان و جمعی از مسئولان دانشگاه، محصولات مرکز رشد دانشگاه ولیعصر (عج) رونمایی شد.

رنجبر مدیر اجرایی تولید نانوپودر مس در خصوص این صنعت اظهار داشت: نانوپودر مس دانش‌بنیان‌ترین صنعت پایین‌دستی مس است که در دنیا تنها دو کشور تولیددکننده آن هستند و تکنولوژی تولید آن را با هزینه بالا دارند.

مدیر اجرایی پروژه نانوپودر مس ادامه داد: از دوسال قبل کار را شروع کردیم و وارد طرح پژوهشی نانوذرات مس شدیم در بهمن سال گذشته برای اولین بار در کشور در فاز صنعتی با ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم در ماه در منطقه ویژه اقتصادی کارخانه دایر کردیم و تولید درحال انجام است که اگر حمایت شویم تا سقف هفت تن امکان تولید در ماه خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: نانو پودر مس در بازارهای دنیا هر کیلو ۱۵۰۰ دلار تا ۳۵۰۰ دلار فروخته می‌شود بنابراین ارزش افزوده این محصول بسیار بالاست، مواد اولیه ما باکیفیت و از معدن مس سرچشمه است محصول با بهترین برند نانو و عیار ۹۹.۹ تولید می‌شود.

رنجبر خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین کاربردهای نانوپودر مس در صنایع الکترونیک و ریزپردازنده‌ها، متالورژی پودر و آلیاژسازی و قطعه‌سازی، صنایع دارویی و درمانی، صنعت کشاورزی و ‌...است.

وی ابراز داشت: امروز افتخار داریم که محصولی تولید می‌کنیم که اغلب کشورهای جهان مصرف‌کننده هستند و این شرکت با ارائه تکنولوژی جدید موفق به تولید این پودر با ۱۰ درصد هزینه تمام‌شده تولیدگان، جهانی شده است.

دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا با فناوری پلاسما یکی دیگر از دستگاه‌هایی بود که رونمایی شد.

این دستگاه برای محیط‌های بسته، ادارات، صنایع و کارخانه‌ها و جاهای پرتردد و شلوغ با استفاده از فناوری پلاسما کار تصفیه هوا را انجام می‌دهد و محیط را ضد عفونی می‌کند.

امروز همزمان از محصولات تولیدی سایر شرکت‌های مرکز رشد دانشگاه بازدید شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۷
کد مطلب: 51629
 
مرجع : خبرگزاری فارس