گروه معادن زغال‌سنگ
 
با حضور نوبخت؛
کارخانه فرآوری کنسانتره زغال سنگ ممرادکو در طبس یکی دیگر از پروژه‌های میدکو افتتاح شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - روز پنجشنبه 22 خرداد ماه 99 مراسم افتتاح کارخانه فرآوری کنسانتره زغال سنگ طبس با حضور نوبخت معاون راهبردی رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، معتمدیان استاندار محترم خراسان جنوبی، بصیرایی نماینده شهرستان طبس در مجلس، شهرکی رئیس سازمان صمت استان خراسان جنوبی و هیات همراه برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور که با هدف ارزیابی پیشرفت برنامه دوساله استان خراسان جنوبی به این استان سفر کرد بود در بازدید از کارخانه فرآوری زغالسنگ ممرادکو در طبس ضمن تشکر از عوامل و دست اندرکاران این مجموعه گفت: مهمترین نیاز این واحد صنعتی بحث زیرساخت‌ها است که امید است بتوانیم به‌زودی زیر ساخت‌های لازم را برای توسعه این واحدها فراهم کنیم.

در این مراسم جلوداری مدیرعامل شرکت ممرادکو گفت: عملیات اجرایی این پروژه از ۵ سال قبل آغاز شده است و ما با تمام تحریم‌های ظالمانه‌ای که سال‌های گذشته متوجه کشور بود توانستیم با تکیه بر نیروی انسانی متخصص این پروژه را به سرانجام برسانیم.

وی همچنین به سرمایه‌گذاری انجام شده در معدن و کارخانه به میزان ۳۰۰ میلیارد تومان و اشتغال نزدیک به ۳۰۰ نفر و همچنین طراحی و راه‌اندازی پروژه توسط شرکت مهندسی معیارصنعت خاورمیانه و شرکت ساختمانی مانا از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ میدکو خبر داد.

مدیرعامل ممرادکو در این بازدید با اشاره به نفش حیاتی زغال سنگ در تولید فولاد و رفع وابستگی به خارج از کشور ضرورت سرمایه‌گذاری دولت در زیرساخت‌ها را شرط دسترسی به چشم‌انداز تولید فولاد کشور عنوان و تاکید کرد: با تامین زیرساخت‌ها و زغال سنگ خام، شرکت ممرادکو قادر خواهد بود سالیانه ۵۰۰ هزار تن کنسانتره زغال سنگ را وارد بازار تولید فولاد به روش کوره بلند بکند.

شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ میدکو است که در زمینه خرید و فروش و سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی، تولید انواع مواد و محصولات معدنی و مواردی از این دست فعالیت می‌کند.تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: 51755