گروه معادن
 
ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به حوزه «معدن» با ۱۵ پروژه مهم
گروه معادن - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به اینکه با اراده وزارت صنعت، ظرفیت معادن باید هر چه سریع‌تر به جایگاه خود بازگردد، عنوان کرد: قرارگاه خاتم با آغاز فعالیت هلدینگ معدن، ۱۵ پروژه مهم را در دستور کار دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، سردار سعید محمد ظهر امروز در مراسم افتتاح معدن زیرزمینی سولفوره انگوران اظهار کرد: در حالی که اعلام می‌شود ایران از نظر معدن جزو کشورهای معدنی جهان است، اما این آمار درست نیست.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به اینکه در دنیا معادن تا عمق ۹۰۰ متر در حال اکتشاف است، بیان کرد: این در حالی است که در ایران اکتشافات ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر انجام می‌شود.

وی افزود: با شناسایی ظرفیت کامل معادن کشور، ایران می‌تواند جزو چند کشور برتر دنیا باشد.

سردار محمد تاکید کرد: درست نیست، با داشتن این ظرفیت با مشکل بیکاری درگیر باشیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم با اشاره به اینکه با اراده وزارت صنعت، ظرفیت معادن باید هر چه سریع‌تر به جایگاه خود بازگردد، عنوان کرد: قرارگاه خاتم با آغاز فعالیت هلدینگ معدن ۱۵ پروژه مهم را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم دستگاه‌های حفاری تا ۳ هزار متری را وارد کرده است، افزود: این قرارگاه تجهیزات هوابرد هم وارد کرده است.

محمد افزود: قرارگاه خاتم پروژه‌های زیادی انجام می‌دهد که شامل سرب، روی، منگنز و پرومیت بوده و شتاب خوبی گرفته است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به اینکه ظرفیت فرآوری کشور بسیار بالا است، ادامه داد: ناهماهنگی در فرآوری وجود دارد و زنجیره ناقض است و مشکل داریم.

وی با اشاره به اینکه در اکتشافات زیرزمینی پیش‌بینی یک میلیون و ۹۰۰ تن به ۲ میلیون ۶۰۰ تن رسیده است، ادامه‌داد: امید است با ادامه این روند ظرفیت اکتشافات افزایش یابد.

محمد با اشاره به استحصال ۹۵ درصدی مواد معدنی استخراجی عنوان کرد: نباید با استحصال پایین مواد معدنی را به باطله تبدیل کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به اینکه فعالیت‌ ایمیدرو و قرارگاه برای استان سودمند باشد، گفت: این فعالیت موجب ایجاد اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزار نفر غیر مستقیم می‌شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۵
کد مطلب: 52192
 
مرجع : خبرگزاری فارس