گروه صنایع معدنی سیمان
 
سازمان حمایت اعلام کرد:
نظارت بر بازار سیمان تشدید می‌شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: حوزه های بازرسی و نظارت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان ها با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان و تشدید اقدامات نظارتی، روند تولید تا مصرف سیمان را مورد رصد و پایش قرار داده و عاملان توزیع عمده و خرده فروش متخلف به حوزه قضایی معرفی می‌شوند.
 
به گزارش ماین نیوز، از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، این نهاد در خصوص بازار سیمان بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که در آن خواستار اجرای تعهدات انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان مبنی بر تامین بهنگام محصول مورد نیاز بخش‌های مختلف، شد.

در این بخشنامه آمده است: از آنجا که در شرایط حساس کنونی برخلاف فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور، تخلفاتی در حوزه سیمان مشاهده می‌شود، به همین دلیل به ‌منظور تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌های سراسر کشور موظف به تشدید نظارت بر بازار سیمان هستند.

براساس این بخشنامه حوزه های بازرسی و نظارت سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان، موظف هستند با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان و همکاری و همراهی سایر حوزه های ذیربط، نظارت و کنترل قیمت‌ها را با اهتمام جدی در اولویت کاری قرار داده و در خصوص تخلفات احتمالی عاملین توزیع عمده و خرده فروش بدون کوچکترین اغماضی برخورد کنند.

این بخشنامه می افزاید: انجمن‌ مربوطه ضمن بررسی دلایل کمبود و افزایش قیمت در سطح تولید و عرضه، مکلف به اعمال مدیریت بر عملکرد کارخانه‌ها در جهت افزایش تولید و عرضه و تسهیل شرایط فروش مستقیم سیمان به مصرف کنندگان نهایی توسط کارخانجات تولیدی و فروش سیمان به عاملین مجاز و نیز کاهش واسطه گری و دلالی در این بخش با رعایت دستورالعمل نظارت بر بازار سیمان است.

در بخشنامه سازمان حمایت تاکید شد: انتظار می‌رود در حوزه اصناف نیز اتحادیه و تشکل‌های مربوطه، اقدامات نظارتی خود را تشدید کرده و ضمن پیشگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی‌ها، نظارت‌های مستمر و دقیق موجبات آرامش بازار را فراهم آورند.

بر اساس تصمیم سازمان حمایت و انجمن سیمان، هر پاکت سیمان خاکستری حداکثر ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر تن سیمان فله ۲۹۰ هزار تومان تعیین شده بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲
کد مطلب: 53493
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا