گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیرعامل شرکت سیمان تهران:
نظام توزیع سیمان باید اصلاح شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرعامل شرکت سیمان تهران با بیان اینکه قیمت سیمان در کارخانه تغییری نکرده است، گفت: نظام توزیع این کالا باید اصلاح شود.
 
به گزارش ماین نیوز، سید عباس حسینی در خصوص افزایش قیمت سیمان از ابتدای سال جدید تاکنون از مبلغ ۱۳ هزار تومان تا ۲۳ هزار تومان، اظهار داشت: قیمت سیمان در کارخانه تغییری نکرده و قیمت سیمان همان مبلغ ۱۱ هزار تومان است.

وی به افزایش قیمت پاکت و حمل و نقل اشاره کرد و افزود: قیمت پاکت های سیمان از چهار هزار به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته و این موضوع در نرخ گذاری و قیمت سیمان خارج از کارخانه تاثیر داشته است.

مدیرعامل شرکت سیمان تهران خاطر نشان کرد: نرخ و قیمت حمل و نقل هم افزایش یافته و این موضوع هم از عوامل گران شدن سیمان به شمار می رود.

حسینی اضافه کرد: نرخ تعیین شده برای فروش سیمان در خارج از کارخانه با قیمت ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

کارخانه سیمان تهران در جوار کوه بی بی شهربانو و روستای امین آباد در محدوده شهرستان ری واقع شده است، فعالیت این کارخانه از سال ۱۳۳۳ با احداث ۹ خط تولید آغاز شد که چهار خط آن بدلیل ایجاد آلودگی تعطیل و در حال حاضر پنج خط آن درحال بهره برداری است.

این کارخانه سالانه ۸۵ میلیون تن سیمان کشور را تولید و هم اکنون با توجه به رکود اقتصادی و مشکلات در زمینه ساخت و ساز پروژه های عمرانی میزان مصرف سیمان به ۵۰ میلیون تن رسید و ۳۵ میلیون تن سیمان تولید شده بدون مصرف مانده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۹
کد مطلب: 53590
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا