گروه معادن سرب و روی
 
قائم مقام ایمیدرو در جلسه پایش طرح روی مهدی آباد اعلام کرد:
برنامه نصب سنگ شکن و سلول های فلوتاسیون فاز نخست کارخانه فرآوری "مهدی آباد" از یک ماه آینده
گروه معادن >سرب و روی - قائم مقام و عضو هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: برنامه نصب "سنگ شکن" و "سلول های فلوتاسیون" فاز نخست کارخانه فرآوری از یک ماه دیگر آغاز می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس نعیمی که به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه پایش اقدامات طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه های معدن سرب و روی مهدی آباد سخن می گفت، تصریح کرد: این کارخانه در این فاز دارای 26 سلول جدایش سرب و روی است.

عضو هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مجتمع مهدی آباد، بزرگ ترین آسیا صنعت سرب و روی ایران را در اختیار خواهد داشت، گفت: اخیرا اجرای عملیات فونداسیون بخش آسیا فاز یک نیز آغاز شده است.

وی میزان کل حجم بتن ریزی فاز یک را 20هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: تاکنون 8هزار متر معکب بتن ریزی انجام شده است.

این عضو هیات عامل ایمیدرو درباره امکانات زیربنایی طرح گفت: خط انتقال آب این مجتمع ( از یزد) به طول 100 کیلومتر خواهد بود که تاکنون عملیات لوله گذاری 92کیلومتر آن انجام شده است. وی یادآور شد: در حال حاضر اجرای مخازن ابتدا و انتهای خط انتقال آب در دستور کار قرار دارد.

نعیمی همچنین درباره بخش برق کارخانه نیز اظهار داشت: کل سه فاز (احداث کارخانه های فرآوری) به 80مگاوات برق نیاز دارد که 25مگاوات آن باید در فاز اول تامین شود. وی در ادامه گفت: ترانس کارخانه فراوری نیز توسط سازنده داخلی، در حال ساخت است.

در این جلسه امین صفری مدیر مجتمع سرب و روی و باریت مهدی آباد،‌ نیز گزارشی از جزئیات اجرای برنامه فاز یک در بخش های زیربنایی،‌ بتن ریزی، ساخت و نصب تجهیزات و همچنین فعالیت در معدن ارایه شد. به گفته صفری، در بخش معدن نیز تاکنون 71 میلیون تن باطله برداری انجام شده و تنها یک پله دیگر تا دستیابی به خاک سولفیدی باقی مانده است.

"فاز نخست کارخانه فراوری روی" مجتمع سرب و روی و باریت مهدی آباد طبق پیش بینی ها در سال 1400 راه اندازی خواهد شد. ظرفیت فاز نخست، تولید 200هزار تن کنسانتره سولفیدی روی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۹
کد مطلب: 53599
 
مرجع : ایمیدرو