گروه معادن سنگ آهن
 
طرح‌های توسعه‌ای چادرملو در مسیر افزایش سرمایه
گروه معادن >سنگ آهن - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی سنگ‌آهن کشور در شرایط کرونایی همچنان با انجام اقدامات پیشگیرانه علیه این ویروس، مسیر تولید و توسعه را در پیش‌گرفته و در عملکرد ۶ ماهه خود از بودجه برنامه‌ریزی‌شده سال مالی ۹۹ جلو افتاده است.
 
به گزارش ماین نیوز، سید محمود سیدی مدیر امور مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام این خبر افزود : عملکرد شرکت چادرملو در نیمه نخست امسال حاکی از آن است که این شرکت در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل، با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی روبه‌رو است. این شرکت از سال گذشته برنامه دومرحله‌ای افزایش سرمایه خود را کلید زده و تا سقف ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ثبت رسانده است.

سیدی همچنین خبر از افزایش سرمایه به رقم ۱۰۰ هزار میلیارد دادو گفت: برنامه‌های توسعه‌ای در دست مطالعه و اجرا، آینده روشنی را برای سودآوری شرکت ترسیم کرده و می‌کند.

در ادامه سیدی به بیان جزئیات بیشتر در خصوص پرداخت بهره مالکانه به دولت پرداخت و تصریح کرد: تمامی بدهی حق‌انتفاع چادرملو تا پایان سال ۱۳۹۷ به میزان ۲۷.۵۰۲ میلیارد ریال پرداخت‌شده و پرداخت بدهی حق‌انتفاع سال ۱۳۹۸ در جریان بوده و از این بابت تاکنون مبلغ ۵.۳۳۸ میلیارد ریال پرداخت و مابقی به میزان ۲.۲۱۶ میلیارد ریال تا پایان سه‌ماهه سوم سال‌جاری پرداخت خواهد شد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۸ میزان حق‌انتفاع نسبت به فروش، معادل ۸۸/ ۸ درصد و در پیش‌بینی سال ۱۳۹۹ نسبت مزبور معادل ۶/ ۱۱ درصد است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب: 53646
 
مرجع : شرکت معدنی و صنعتی چادرملو