گروه معادن ساير حوزه ها
 
مجتمع تولید پودرهای میکرونیزه صنعتی هشترود کلنگ‌زنی شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - مجتمع تولید پودرهای میکرونیزه صنعتی هشترود در زمینی به مساحت ۱۳ هزار و ۴۴۰ مترمربع و اعتبار ۳۵ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل این مجتمع روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: پودرهای میکرونیزه کربنات کلیسم، بَنتونیت، زئولیت، پِرلیت، باریت، منیزیم و سیلیس در این مجتمع تولید خواهد شد.

مهدی محمدی اطهر افزود: این مجتمع در سه فاز احداث می شود که در فاز نخست، تولید فرآوری کربنات کلسیم گرانول، پودر از مش‌های ۲۰۰ تا ۲۵۰۰، کوتینگ کربنات کلسیم با اسید استئاریک در مش های مختلف است که در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: در فاز ۲ نیز فرآوری بتونیت و زئولیت میکرونیزه تا پایان سال آینده و در فاز سه هم فرآوری پرلیت و باریت، منیزیم، سیلیس و سایر مواد معدنی که در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهند رسید.

وی موارد مصرف این مجتمع را کارخانجات تولید خوراک دام وطیور، تولید کنسانتره و مکمل سازی، داروسازی، خاک محصولات غده ای و پرورش قارچ در بخش کشاورزی، تولید پروفیل درب و پنجره upvc، دیوار پوش، کف پوش، لوله های چندلایه و فاضلاب و pvc و پلی اتیلن و شیلنگ، چسب و رزین، ماستیک، موادشوینده، رنگسازی، پلاستیک و لاستیک، ایزوگام، آسفالت و چاه های نفتی و سایر صنایع ترکیبی عنوان کرد.

محمدی اطهر گفت: با بهره برداری از این مجتمع برای ۹۰ نفر بصورت مستقیم و ۳۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۶
کد مطلب: 55049
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا