گروه معادن سنگ آهن
 
وزیر صمت در مراسم افتتاح نیروگاه ۱۰ مگاواتی چادرملو اعلام کرد:
انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی و شرق کشور از مهمترین اقدامات تأثیرگذار در دوران جمهوری اسلامی
ورود شرکت‌های بزرگ در قالب خیرین توسعه به عرصه خطیر مسئولیتهای اجتماعی برای توسعه و اشتغال
گروه معادن >سنگ آهن - وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح نیروگاه ۱۰ مگاواتی چادرملو (اردکان)، بیان کرد: شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی و شرق کشور یکی از مهمترین اقدامات تأثیرگذار در طول دوران جمهوری اسلامی ایران بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا رزم حسینی در سخنرانی کوتاهی در این آیین، با بیان این مطلب، افزود: برخی ها باور نداشتند و حتی مانع اجرای کار می‌شدند اما این ابر پروژه مهم، ملی و استراتژیک به همت متخصصان، دانشمندان، جوانان توانمند، بخش خصوصی و مبتکران داخل با تمام سختی ها شروع شد و در حال انجام است.

رسیدن خط انتقال آب خلیج فارس به اردکان تا پایان سال

وی با بیان اینکه خط اول انتقال به طول ۸۲۰ کیلومتر برای انتقال آب خلیج فارس به اردکان( یزد) می باشد، گفت: این خط تا پایان سال به استان یزد،اردکان و معدن چادرملو می‌رسد.

اشتغال ۱۶ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در خط اول انتقال آب خلیج فارس

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در طول ۸۲۰ کیلومتر خط اول انتقال آب در قالب پیمانکاران، مشاوران و کارگاه‌های مختلف ۱۶ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار شده اند.

انجام مطالعات خطوط دوم و سوم پروژه انتقال آب خلیج فارس به دستور رئیس جمهور

رزم حسینی با اشاره به انجام و اتمام مطالعات برای خطوط دوم و سوم این پروژه به دستور رئیس جمهور، بیان کرد: عملیات اجرایی خط دوم برای انتقال آب از هرمزگان به یزد و اصفهان همزمان با افتتاح خط اول (اردکان)آغاز می‌شود.

پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی خطوط دوم و سوم انتقال آب خلیج فارس

وی گفت: خط سوم نیز برای انتقال آب به خراسان جنوبی و مشهدالرضا و معادن سنگان می باشد و خطوط دوم و سوم همین الان نیز ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

توسعه صنعتی و معدنی با تأمین آب پایدار

وی هدف از این طرح را توسعه صنعتی و معدنی با تأمین آب پایدار دانست و ادامه داد: صنایع؛ بستر و ابزار توسعه و آبادانی یک کشور هستند، در بسیاری از مطالعات آمایشی موضوع آب به عنوان یکی از موضوعات استراتژیک مطرح شد که این پروژه در راستای رفع کمبود آب و تامین آب پایدار می باشد.

به سمت توسعه اکتشافات جدید معدنی می رویم

وزیر صمت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همچنان که کشوری نفت‌خیز هستیم کشوری معدن خیز نیز به شمار می رویم، گفت: در حوزه اکتشافات معادن باید کار بیشتری انجام شود و به سمت اکتشافات جدید برای توسعه صنایع معدنی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برویم.

بیش از ۳ میلیارد دلار داخلی ‌سازی قطعات داشته‌ایم

رزم حسینی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع ویروس کرونا بیان کرد: علی رغم همه این مشکلات اما در حوزه ساخت داخل به موفقیت‌های خوبی رسیدیم و حدود ۳ میلیارد دلار ساخت داخل قطعات داشتیم و کارخانجات کشور با وجود همه شرایط سخت چند شیفته کار می‌کنند.

به رشد صنعتی ۶.۵ درصد رسیده‌ایم

وی با اعلام اینکه به رشد صنعتی شش و نیم درصد رسیده‌ایم، گفت: در زمینه تامین به موقع کالا،مواد اولیه کارخانجات و روان سازی صادرات و تجارت با همکاری بانک مرکزی، دولت گمرک و ستاد اقتصادی دولت به نتایج خوبی رسیدیم.

هیچ کارخانه ای به خاطر ویروس کرونا تعطیل نشد

وزیر صمت همچنین تصریح کرد: در این شرایط سخت اما در ایران هیچ کارخانه ای حتی یک روز به خاطر ویروس کرونا تعطیل نشد.

ورود شرکت‌های بزرگ در قالب خیرین توسعه به عرصه خطیر مسئولیتهای اجتماعی برای توسعه و اشتغال

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌ ورود شرکت های بزرگ به حوزه خطیر مسئولیت های اجتماعی، اضافه کرد: این یک مدل و الگویی تست شده است و شرکت ها در قالب خیرین توسعه به صورت داوطلبانه در روستاها و شهرهای کوچک اطراف محل استقرار خود به راه اندازی کسب و کار ها می پردازند.

وزیر صمت همچنین بیان کرد: در همین راستا امروز تفاهم‌نامه‌ای با حضور شرکت های معین اقتصادی در استان یزد به امضا می‌رسد تا شرکت های بزرگ با ورود به عرصه مسئولیت های اجتماعی و آموزش و استغال آفرینی به ایجاد کسب و کار برای جوانان و توسعه پایدار بپردازند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از تاسیسات خط انتقال آب خلیج فارس به استان یزد در منطقه چادرملو (اردکان) بازدید به عمل آورد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۶
کد مطلب: 55188
 
مرجع : شاتا