گروه معادن سرب و روی
 
محل جدید دپوی پسماند روی زنجان به بهره‌برداری رسید
گروه معادن >سرب و روی - رئیس‌کل دادگستری استان زنجان گفت: محل جدید دپوی پسماندهای روی زنجان به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، ‌حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی در آیین افتتاح و بهره‌برداری محل جدید دپوی پسماند روی زنجان که با حضور مسئولان اجرایی و قضایی استان زنجان که در اراضی روستای سردهات زنجان برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری دستگاه قضایی، دغدغه چندین دهه‌ای مردم زنجان در خصوص تعیین محل جدید دپوی پسماند روی زنجان رفع شد.

وی افزود: در دهه‌های گذشته مردم زنجان دغدغه و نگرانی‌هایی در خصوص مسائل زیست‌محیطی و پساندهای روی داشتند که این دغدغه مردم قابل پیگیری بود. همه چیز در توسعه باید مورد توجه مسئولان امر باشد، به خصوص در بخش دپوی پسماندها به محیط‌زیست که هم تکلیف و هم وظیفه است.

این مسئول ادامه داد: در سیره نبوی نسبت به حفظ درخت و کاشتن آن توصیه شده است که این نشان از اهمیت و توجه بالا برای حفظ محیط‌زیست از صدر اسلام تا به امروز بوده است.

صادقی‌نیارکی تصریح کرد: امروز با همت بلند و هماهنگی و تعامل میان دستگاه‌های مختلف خصوصاً بعد از ورود جدی ریاست قوه ‌قضاییه به موضوع حل مشکل دپوی پسماند روی زنجان و با تلاش و پیگیری‌های مجدانه معاون اول قوه قضاییه، امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه عظیم در زنجان هستیم.

شایان ذکر است، مساحت لندفیل صنعتی این اراضی تقریباً برابر ۵۵ هکتار با ظرفیت نزدیک به ۱۷ میلیون مترمکعب تا افق ۱۴۲۰ در نظر گرفته شده است که مقرر است به طور روزانه حدود ۵۰۰۰ تن پسماند روی در این محل می‌تواند تخلیه و انباشت شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۱۶
کد مطلب: 55457
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا