گروه معادن فلزات گرانبها
 
مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی خبر داد:
هیرد در یک قدمی تولید شمش طلا
تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا
گروه معادن >فلزات گرانبها - با ورود آخرین محموله از تجهیزات کارخانه فرآوری طلای هیرد، زمان بهره برداری از این کارخانه تولید شمش طلا تسریع خواهد شد.
به گزارش ماین نیوز، علیرضا جلالیان؛ مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت: تجهیزات کارخانه فرآوری طلای هیرد، طی هفته گذشته وارد کشور و آخرین محموله این تجهیزات پس از انجام امور گمرکی به محل پروژه منتقل شد.

وی در ادامه افزود: بنا بر اعلام سرمایه گذار این طرح، ارزش این تجهیزات ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار می باشد و میزان سرمایه گذاری ریالی این پروژه نیز بالغ بر ۲۴۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

جلالیان خاطر نشان کرد: بالغ بر ۷۰ درصد تجهیزات کارخانه فرآوری طلای هیرد ساخت خارج و ۳۰ درصد آن نیز تولید داخل می باشد.

وی تصریح کرد: تجهیزات وارد شده به کشور ساخت کشور چین می باشد و عملیات نصب و راه اندازی این تجهیزات به زودی توسط متخصصانی از کشور چین آغاز خواهد شد.

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی اظهار داشت: عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای هیرد با تولید سالانه ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا از خرداد ماه سال ۹۸ با مشارکت شرکت آبادراهان پارس به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی آغاز و با افتتاح و بهره برداری از معدن ‌و کارخانه طلای هیرد برای ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

گفتنی است معدن طلای هیرد در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بیرجند و هشت کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.


تاریخ انتشار : شنبه ۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۴۰
کد مطلب: 55972
 
مرجع : روابط عمومی ایمیدرو