گروه معادن فلزات گرانبها
 
تلاش روسیه برای سبقت از چین در تولید طلا
روسیه قصد دارد با سبقت از چین، در جایگاه برترین تولیدکننده طلای جهان بایستد.
 
به گزارش ماین نیوز، به نقل از وب سایت S&P Global روسیه در تلاش است با پشت سر گذاشتن چین در تولید فلز زرد در جایگاه نخست تولید طلای جهان بایستد. این در حالی است که روسیه به توسعه عملیات معدنکاری خود ادامه داده اما چین در حال کاهش آن است.

روسیه طی 20 سال اخیر، میزان تولید طلای خود را 3 برابر کرده است. در بازه زمانی سالهای 2010 تا 2019 میلادی تولید فلز زرد در این کشور با میانگین رشد 5.5 درصد به ثبت رسید در حالی که رشد سالانه تولید جهانی این محصول تنها 3 درصد بود.

همچنین میزان تولید جهانی طلا طی سال 2020 میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد کاهش یافت. سال گذشته میلادی تولید فلز زرد در چین نیز با 3.8 درصد افت نسبت به سال 2019 میلادی به 368 تن کاهش یافت. با این حال تولید طلا در روسیه طی سال 2020 میلادی با رشد 0.6 درصدی به 331 تن رسید و 9 درصد از مجموع تولید این فلز زرد در جهان را به خود اختصاص داد.

به عقیده موسسه مشاوره ای ژئو تکنولوژی اگر روسیه روند رشد تولید خود را ادامه دهد می تواند به زودی در دهه جاری، از چین سبقت گرفته و در جایگاه بزرگترین معدنکار طلای جهان قرار گیرد.

این موسسه مشاوره ای پیش بینی می کند روند رشد سالیانه تولید طلای روسیه در کوتاه مدت بین 0 تا 2 درصد باشد. اما با راه اندازی و توسعه چندین پروژه بزرگ که در حال حاضر در مرحله سرمایه گذاری هستند پس از سال 2025 میلادی رشد تولید طلا در روسیه سرعت بیشتری خواهد داشت.

برخی منابع میزان تولید طلای این کشور را در سال2030 میلادی بین 427 تا 482 تن پیش بینی کرده اند. با این حال، تحلیلگران موسسه ژئوتکنولوژی چشم انداز تولید فلز زرد روسیه را در پایان دهه جاری میلادی 550 تا 600 تن برآورد کرده اند.

همچنین روسیه با 7 هزار و 500 تن ذخایر طلا پس از استرالیا در رتبه دوم دارندگان این فلز زرد در جهان قرار دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب: 56217
 
مرجع : ایمیدرو