گروه معادن سرب و روی
 
در جریان بازدید مدیران ایمیدرو و ایمپاسکو مطرح شد:
پیشرفت ۵۸ درصدی طرح احداث کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد
گروه معادن >سرب و روی - مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد اعلام کرد: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح به بیش از 58 درصد رسیده است.
 
به گزارش ماین نیوز، امین صفری در جریان بازدید جمشید ملارحمان عضو هیات عامل ایمیدرو و امیرعلی طاهرزاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر، فاز نخست احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی مهدی آباد در مرحله نصب تجهیزات قرار دارد. وی افزود: طبق برنامه ریزی ها، پیش بینی شده این طرح تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

امیر طاهر زاده، مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران نیز در این جلسه گفت: به رغم مشکلات عدیده ناشی از تحریم ها، تامین مالی طرح سرب و روی مهدی آباد به موقع صورت گرفت و پیشرفت طرح متناسب با برنامه زمان بندی است که از مدیران سرمایه گذار این مجتمع جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: همچنین، در این مدت، تعامل مطلوب و سازنده ای بین بخش خصوصی واقعی و دولت انجام گرفته و ضروری است این همکاری تداوم یابد.

حامد عسکری زاده معاون طرح و برنامه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و علی اصغر جوکاریان مدیریت حراست این شرکت در بازدید مذکور حضور داشتند.

بنا به این گزارش، معدن سرب و روی مهدی آباد واقع در استان یزد از بزرگترین معادن سرب و روی جهان است که با احداث کارخانجات فرآوری در این مجتمع، حدود ۲٫۵ درصد فلز روی جهان در این مجتمع تولید خواهد شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب: 56824
 
مرجع : ایمیدرو