گروه معادن سرب و روی
 
گردشگران آماده حضور در معدن سرب و روی انگوران
گروه معادن >سرب و روی - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: برنامه‌ریزی برای پذیرش گردشگر در فضاهای اقامتی معدن سرب و روی انگوران با سابقه ۱۰۰ ساله و به‌ عنوان بزرگ‌ترین معدن فعال سرب و روی خاورمیانه در حال انجام است.
 
به‌ گزارش ماین نیوز، امیر ارجمند اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی که در معدن انگوران صورت گرفته، بازدید از پیت معدنی انگوران، معدن زیرزمینی سولفوره، معدن تراورتن و ورودی ییلاق از جاذبه‌های گردشگری این معدن محسوب می‌شود و کارشناسان این مجموعه با هماهنگی معاونت گردشگری در حال آماده‌سازی امکانات، تدوین نقشه گردشگری شرکت، هماهنگی هزینه‌های اقامتی، خدماتی و ... در حال پیگیری است.

وی افزود: فقط برای حصول به این نتیجه باید برنامه‌ریزی دقیق، مدون و یک‌دستی داشت، با شکل‌گیری تورهای گردشگری و ارائه یک بسته از معدن و طبیعت زیبا می‌توان گفت ارزش بازدید از منطقه چه برای کسانی که به معدن و فعالیت‌های معدنی علاقه‌مند هستند و چه کسانی که دوست دارند طبیعت زیبا و منحصر به‌ فردی را مشاهده کنند، بسیار بیشتر خواهد بود.

ارجمند تصریح کرد: برنامه‌ریزی به‌ عنوان یک ابزار علمی به متصدیان صنعت گردشگری معدن انگوران کمک می‌کند تا در یک فرآیند پیوسته و علمی، بهترین مسیر راهکار توسعه گردشگری در یک منطقه را مشخص کرده و این توسعه را در مسیر توسعه سایر بخش‌های اقتصادی قرار دهند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر که نظام اقتصادی کشور به مسئله کسب درآمد از راه صادرات غیرنفتی توجه زیادی دارد و در سراسر جهان یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمدی در قرن بیست و یکم کسب درآمد از طریق گردشگری خواهد بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۲
کد مطلب: 57016
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا