گروه معادن ساير حوزه ها
 
«توسعه معادن و فلزات» به دنبال رفع موانع توسعه ای
توسعه عناصر نادر خاکی در دستور کار «ومعادن»
گروه معادن >ساير حوزه ها - گسترش فعالیت شرکت‌های سرمایه گذاری در بخش معدن می‌تواند سرعت توسعه در این بخش را افزایش دهد، اما در این میان باید شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات را پرچمدار این تفکر دانست که این بار به دنبال ورود به حوزه عناصر نادر خاکی است و برای توسعه این حوزه برنامه ریزی کرده است.
به گزارش ماین نیوز، توسعه بخش معدن نیازمند حضور شرکت‌های قدرتمند در حوزه سرمایه گذاری است تا سرمایه لازم جهت تحقق این هدف را تامین شود.

در واقع شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گام نخست برای رونق هرچه بیشتر بخش معدن و صنایع معدنی کشور به ویژه فولاد فعالیت خود را آغاز کرد و امروز پس از طی سالیان متمادی و حضور موفق در عرصه صنعت ضمن در بر گرفتن تمام حلقه‌های زنجیره تولید، سهامدار عمده شرکت‌های بزرگ معدنی و فولادی است.

البته در این میان باید به نگاه ویژه مدیران این شرکت اشاره داشت که تغییرات و تحولات صورت گرفته ناشی از نگاه مدیریتی حاکم بر توسعه معادن و فلزات است که اتفاقات خوبی را در بخش معدن و صنایع معدنی رقم زده است.

شرکت توسعه معادن و فلزات با تامین سرمایه بسیاری از پروژه در حوزه فولاد نقش مهمی در توسعه این صنعت و ارتقای جایگاه آن ایفا کرده است. اما امروز این شرکت پا فراتر گذاشته و برنامه ورود به بهره برداری از عناصر نادر خاکی را در دستور کار خود قرار داده است.

در واقع پس از ورود امیرحسین نادری به مجموعه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات برنامه‌های این هلدینگ مورد بازنگری قرار گرفته تا با توجه به شرایط توسعه با سرعت بیشتری محقق شود.

البته سابقه مدیریتی نادری در بخش فولاد را نباید در این میان بی تاثیر دانست. مدیری با تجربه فراوان و نگاهی کارشناسی که برنامه‌های توسعه‌ای این مجموعه را بخوبی هدایت خواهد کرد.

وی پس از ورود به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با بازنگری برنامه راهبردی شرکت، اولویت‌های جدیدی را در دستور کار قرار دارد. ورود به حوزه عناصر نادر خاکی یکی از مواردی است که در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

اما ورود شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به حوزه عناصر نادر خاکی چگونه منجر به تحول این حوزه می‌شود؟

بدون شک اهمیت توسعه این حوزه بر هیچ کسی پوشیده نیست، عناصر نادر خاکی با توجه به کاربردی که در صنایع هایتک دارند می‌توانند به توسعه هرچه بیشتر کشور‌ها کمک کند. اهمیت این عناصر به اندازه‌ای است که در جنگ تجاری چین و آمریکا به کمک اژد‌های زرد آمد تا آمریکا را در واردات این عناصر در تنگنا قرار دهد.

حال نگاه مدیریتی جدید حاکم بر توسعه معادن و فلزات در کنار توان مالی و تخصصی شرکت‌های هلدینگ می‌تواند با بهره گیری از پتانسیل‌های معدنی کشور، انقلابی در حوزه عناصر نادر خاکی ایران ایجاد کند. نادری معتقد است شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با همکاری شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند عملکرد موفقی در این حوزه از خود به جای بگذارد.

این مجموعه می‌داند تکنولوژی و دانش فنی پاشنه آشیل توسعه بخش معدن است به همین دلیل مذاکرات برای انتقال دانش فنی لازم برای توسعه در حوزه عناصر نادر خاکی را در دستور کار خود قرار داده است.

در واقع شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با شناسایی گلوگاه‌های موجود در مسیر توسعه بخش معدن راهکار‌های تخصصی برای رفع آن‌ها را مطرح کرده و به کار می‌گیرد.

«ومعادن» در نظر دارد با برنامه‌ای مشخص و با استفاده از تکنولوژی روز در حوزه عناصر نادر خاکی اقدام به تولید با قیمت تمام شده اقتصادی کند که در نهایت ارزش افزوده فراوانی برای کشور به همراه داشته و منجر به توسعه ملی در صنایع هایتک می‌شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب: 57468
 
مرجع : ‌می‌متالز