گروه صنایع معدنی سیمان
 
معاون امور معادن وزارت صمت:
سیمان به زودی ارزان می شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - کشاورز گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت سیمان، قطع برق بود که با جلساتی که با وزارت نیرو داشتیم این مشکل تا حدودی حل شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، کشاورز معاون امور معادن وزارت صمت در خصوص علت افزایش قیمت سیمان اظهار کرد: از چند ماه گذشته، وزارت صمت و مردم به علت گرانی سیمان دچار مشکل شدند که این افزایش قیمت و کاهش تولید در سیمان به علت کاهش و قطعی مکرر برق صورت گرفته است. به طوری که در تیر و مرداد ماه، تولید سیمان به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

او تاکید کرد: وزیر صنعت معدن و تجارت از ابتدای ورود خود، پیگیر گرانی سیمان بود و طی چند روز اخیر جلسات زیادی مکررا برگزار شد. ما توانستیم با تمام توان میان وزارتخانه، انجمن‌ها و سازمان‌های تابع خود همبستگی واتحادی را برقرار کنیم و مقرر شد، تمامی واحد‌های تولیدی سیمان و کارخانجات سیمان در بورس کالا ثبت نام کنند و از این به بعد به هیچ عنوان خارج از بورس کالا عرضه سیمان صورت نگیرد.

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر مشکل تولید سیمان هنوز به صورت کامل حل نشده و از اواخر تیر و اوایل مرداد ماه تولید سیمان نسبتا بهتر شده است. با شکل گیری بورس کالا و ورود کارخانجات سیمان در بورس، توانستیم تا حدودی میزان تولید سیمان را کنترل کنیم.

کشاورز گفت: امیدواریم با ثبت نام تمامی کارخانجات سیمان و خریداران و مصرف کنندگان داخل بورس کالا، بتوانیم ظرف یک ماه آینده سیمان را به قیمت قبل برگردانیم.

معاون امور معادن وزارت صمت گفت: با تمام نقص و کاستی‌ها در تامین مواد اولیه و قطعات، قیمت تمام شده هر تن سیمان بین ۱۷ – ۲۵ هزار تومان است. همچنین قیمت سازمان حمایت نیز تنی ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱
کد مطلب: 57503
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان