گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد:
تولید سیمان در مرداد ماه امسال ۴.۵ میلیون تن بود
از لحاظ تولید سیمان هیچ‌گونه مشکلی نداریم
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید سیمان در مردادماه امسال ۴.۵ میلیون تن بوده است و از لحاظ تولید سیمان هیچ‌گونه مشکلی نداریم.
 
به گزارش ماین نیوز، سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: تولید سیمان در مردادماه امسال ۴.۵ میلیون تن بوده است و از لحاظ تولید سیمان هیچ‌گونه مشکلی نداریم.

سیف‌الله امیری در نشست آغاز اجرای برنامه‌های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: ۱۰ گروه منطقه‌ای در حوزه سیمان تشکیل شده و جلسات مختلفی با مصرف کنندگان، تولید کنندگان و سامانه افق داشته ایم.

ثبت نام ۱۰۵۰۰ مصرف کننده سیمان در بورس کالا

وی با اعلام اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ مصرف‌کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت نام کرده اند، یادآوری کرد: این رقم قبلاً ۵ هزار مصرف‌کننده بوده است و اگر کارگزاری‌های بورس کالا در این حوزه فعال‌تر عمل کنند این رقم نیز بالاتر خواهد رفت.

ثبت نام ۶۲ واحد تولیدی سیمان در سامانه بورس کالا

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با بیان اینکه ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده اند، ادامه داد: ۵۲ واحد سیمانی نیز در حال عرضه در بورس هستند، اما ۹ واحد سیمانی هنوز در بورس کالا وارد نشده اند که تا هفته آینده تکلیف آن‌ها نیز مشخص خواهد شد.

قیمت‌ها در بازار سیمان پایین آمده است

امیری 'با اعلام اینکه یک میلیون و ۶۰۰ هزار سهم در بورس کالا عرضه شده است، گفت: با توجه به اعمال سیاست‌های جدید، قیمت‌ها در بازار سیمان کاهش یافته است و تعداد تامین کنندگان در سامانه افق ۱۶۰ واحد است که واحد‌های خرده‌فروشی نیز باید به این سامانه وارد شوند.

ضرورت معرفی فروشگاه‌های اینترنتی جهت خرید‌های خرد سیمان

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت همچنین بیان کرد: معرفی فروشگاه‌های اینترنتی جهت خرید‌های خرد سیمان باعث رقابت و کاهش قیمت خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۱
کد مطلب: 57551
 
مرجع : میزان