گروه معادن
 
استاندار کرمان: مردم استان کرمان باید از درآمدهای معادن استان منتفع شوند
گروه معادن - استاندار کرمان گفت: سهم استان کرمان از حقوق دولتی معادن باید برگشت داده شده تا همه مردم از درآمدهای معادن در استان کرمان منتفع شوند.
 
به گزارش ماین نیوز، علی زینی‌وند ظهر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با مدیران بانک‌های استان با بیان اینکه از بانک‌های استان تشکر می‌کنم که در این مدت همکاری خوبی داشتند اظهار داشت: ناهماهنگی‌هایی وجود داشت که با برگزاری جلسات هماهنگی خوبی ایجاد شده و پرونده‌هایی که به بانک‌ها ارسال می‌شود کمتر برگشت می‌خورد.

وی با بیان اینکه پول زیادی از استان کرمان از حقوق دولتی معادن و مالیات به خزانه واریز می‌شود عنوان کرد: در پنج ماهه نخست امسال 7 هزار و 500 میلیارد تومان، حقوق دولتی معادن به حساب خزانه دولت واریز شده که باید حق و حقوق استان کرمان برگشت داده شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مردم باید از درآمدهای معادن در استان کرمان منتفع شوند گفت: گردش حساب بانکی شرکت‌های بزرگ اقتصادی و معدنی باید در این استان هزینه شود و حق مردم کرمان است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 100 درصد تعهد ایجاد 43 هزار شغل استان کرمان محقق شده که بخش زیادی از آن از طریق تسهیلات بانکی بوده است افزود: 33 هزار فرصت شغلی در استان به‌دلیل کرونا در سال گذشته از دست رفته است.
زینی‌وند با اشاره به اینکه امسال تعهد شغلی استان ایجاد 41 هزار شغل است ادامه داد: با توجه به تعهد کمی که شده بود ایجاد 12 هزار فرصت شغلی خرد و کوچک از طریق گردش حساب بانکی شرکت‌ها و میانگین حساب و پرداخت تسهیلات بانکی در دستور کار قرار گرفت که در حال انجام است.

وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز تعهد دادند که 10 هزار فرصت شغلی در استان را در سال 1400 ایجاد کنند و پیگیر هستیم گفت: بیش از دو هزار دهیار در استان داریم که باید با اطلاع‌رسانی به مردم در روستاها نسبت به شغل‌های کوچک را پیگیر باشند و این مطالبه استانداری و نمایندگان مجلس است.

گلایه نمایندگان مردم استان کرمان از عدم امهال تسهیلات و وثیقه‌های سنگین بانکی

نمایندگان مردم استان کرمان در همین جلسه اظهار داشت: کدامیک از بانک‌ها به اهداف اولیه خود در زمان تأسیس و اساسنامه خود به‌خوبی عمل کرده‌اند.

ذبیح‌الله اعظمی با اشاره به اینکه برخی از بانک‌ها مانند بانک کشاورزی و بانک مسکن تخصصی هستند و باید در این حوزه به‌صورت تخصصی کار کرده و مردم منتفع شوند افزود: انتظارات ما از بانک کشاورزی و در حمایت از کشاورزان زیاد است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک کشاورز با تسهیلات 18 درصد نمی‌تواند کار کند گفت: اجرائیه‌ای که بانک کشاورزی برای دریافت اقساط وام صادر می‌کند گلوی کشاورز را می‌فشارد در حالی‌که این کشاورز خسارات سرمازدگی و گرمازدگی را داشته است.

وی با اشاره به اینکه عدم امهال تسهیلات بانکی و وثیقه‌های سنگین برای دریافت تسهیلات، یک چالش بزرگ است تصریح کرد: یک فرد عادی نمی‌تواند تسهیلات بانکی دریافت کند.

عفت شریعتی نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شهرستان‌های زرند و کوهبنان باید از کشاورزان و کارگران حمایت شود اظهار داشت: باید تسهیلات آسان برای این اقشار محروم و زحمتکش در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه نظام بانکی و افزایش تعداد شعب بانکی در شهرستان‌های زرند و کوهبنان باید تقویت شود گفت: مردم برای انجام کارهای بانکی خود مجبور هستند فاصله زیادی برای مراجعه به شعب بانکی طی کنند.

صمدالله محمدی نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه مردم ما لایق خدمات بیشتری هستند اظهار داشت: بسیاری از مردم به منافع خود در نظام بانکی کشور نمی‌رسند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعضی از مردم را سراغ دارم که به‌دلیل نداشتن تضامین بانکی وام ازدواج خود را به دیگران می‌فروشند که شایسته نیست.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۴
کد مطلب: 57785
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم