گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
استاندار مرکزی: هپکو در مسیر تولید انبوه قرار گرفت
گروه تجهيزات و ماشين آلات - استاندار مرکزی گفت: شرکت هپکو وارد عرصه جدیدی از زندگی ۴۰ ساله خود شد و هپکو در ریل تولید انبوه قرار گرفت.
 
به گزارش ماین نیوز، " سید علی آقازاده" افزود: پس از سال‌ها تلاش به ویژه ۲ سال گذشته، شاهد انعقاد نخستین قرارداد هپکو با بخش‌های مختلف صنعتی کشور در زمینه تولید تجهیرات سنگین و ماشین آلات راهسازی و ساختمانی هستیم که این مهم را می توان یک موفقیت بزرگ قلمداد کرد.

وی تاکید کرد: اکنون می توان با قاطعیت اعلام کرد که هپکو در مسیر تولید انبوه قرار گرفته و با انعقاد این قراردادها و رفع مشکلات بانکی و در نتیجه صدور ضمانتنامه‌های لازم از سوی هپکو برای کارفرمایان، شاهد روشن شدن چراغ‌های این واحد تولیدی و همچنین فعالیت کارگاه‌ها و کارکنان این مجموعه باشیم.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: این موفقیت بزرگ حاصل تلاش و زحمات دستگاه‌های نظارتی، قضایی و انتظامی، امنیتی، اعضای شورای تامین، سپاه و بسیج است که جای تقدیر دارد و امید است این مهم سرآغازی برای فعالیت و تولید مجدد در شرکت هپکو باشد.

هپکو در سال ۱۳۵۱ در زمینی به وسعت ۹۰ هکتار با هدف مونتاژ ماشین آلات راه سازی در اراک تاسیس و از سال ۱۳۵۴ شروع به فعالیت کرد.

هپکو ۲۵ نوع ماشین آلات راه‌سازی از جمله گریدر، لودر و غلتک تولید می‌کند که هشت نوع از محصولات آن تحت لیسانس کشورهایی چون ژاپن، آلمان، سوئد تولید می‌شود.

شرکت هپکو در اوج پیشرفت و بالندگی در سال ۱۳۸۵ به بخش خصوصی واگذار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۴
کد مطلب: 57858
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا