گروه معادن
 
درخواست کارگران معادن کرمان برای حذف پیمانکاران
همسان‌سازی دستمزدها و طرح طبقه‌بندی را اجرایی کنید
گروه معادن - تعدادی از کارگران شرکتی معادن ذغال سنگ پابدانا و زرند در استان کرمان، برای چندمین روز، تجمع اعتراضی برگزار کرده و بر درخواست خود مبنی بر حذف پیمانکاران تاکید کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، تعدادی از کارگران معادن خصوصی زغال سنگ پابدانا و شهرستان زرند کرمان، امروز (دوشنبه، 12 مهر) برای چندمین روز متوالی دست به اعتراض زدند و از حضور در محل کار خود امتناع کردند.

برخی کارگران معادن خصوصی زغال سنگ شهرستان زرند کرمان از حضور در محل کار خود امتناع کردند و تعدادی از کارگران شرکتی معادن پابدانا نیز به تبعیض در حقوق و مزایای دریافتی اعتراض کردند.

به گفته‌ی کارگران معادن خصوصی کرمان؛ نیروهایی که در کارگاه‌های دولتی کار می‌کنند چیزی حدود هفت تا هشت میلیون تومان دریافت می‌کنند اما کارگران بخش خصوصی و نیروهایی که زیر نظر پیمانکاران هستند، حداقل حقوق وزارت کار را دریافت می‌کنند.

حاضران در اعتراض‌های اخیر، خواهان حذف پیمانکاران و بستنِ قرارداد مستقیم هستند؛ چراکه به گفته‌ی آن‌ها «این پیمانکاران دستمزد آن‌ها را متناسب با قراردادهای خود با کارفرمایان این معادن، پرداخت نمی‌کنند و سر و ته آن می‌زنند تا سود بیشتری به جیب بزنند. در واقع حق کارگر را به جیب خود می‌گذارند.»
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۳۹
کد مطلب: 57998
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا