گروه معادن
 
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:
بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال در بخش معدن در خراسان رضوی سرمایه‌گذاری شد
گروه معادن - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از افزایش سرمایه‌گذاری در بخش معدن در استان در سال جاری خبرداد و گفت: حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش معدن در استان از ابتداء سال جاری تا پایان شهریور ماه ۱۰۱۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون و ۴۷۹ هزار ریال بوده است که این میزان در سال ۹۹، ۳۸۲ میلیارد ریال بوده است که این میزان بیش از ۲.۵ برابر شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد توکلی در خصوص میزان سرمایه‌گذاری در حوزه معدن در سال جاری در استان اظهار کرد: حجم سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش معدن در استان از ابتداء سال جاری تا پایان شهریور ماه ۱۰۱۳ میلیارد و ۲۲۰ میلیون و ۴۷۹ هزار ریال بوده است که این میزان در سال ۹۹، ۳۸۲ میلیارد ریال بوده است که این میزان بیش از ۲.۵ برابر شده است.

وی درباره میزان ذخایر کشف شده در استان طی این مدت افزود: میزان ذخایر کشف شده از ابتداء سال جاری تا پایان شهریورماه ۱۳ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۵۰۰ تن بوده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: از ابتداء سال جاری میزان اشتغالزایی صورت گرفته ناشی از صدور پروانه‌های بهره‌برداری صادره شد تا پایان شهریور ماه سال ۲۵۱ نفر بوده است.

توکلی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۹۶ معدن در استان فعال هستند، گفت: برخی از مواد معدنی شناخته شده در استان شامل کرومیت، خاک صنعتی، مس، نقره و سرب، مخلوط کوهی، سنگ لاشه، مرمریت، نمک سنگی، اولیژیست، آگات، سنگ آهن، سیلیس، مرمر، کلسیت، منگنز- زغال سنگ، بنتونیتف سنگ آهک،گرانیت و طلا است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۴
کد مطلب: 58048
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا