گروه معادن زغال‌سنگ
 
کارگران معدن زغال سنگ «آق دربند» ۶ ماه مزد طلبکارند
گروه معادن >زغال‌سنگ - منابع کارگری خراسان رضوی از به تعویق افتادن حدود ۶ ماه دستمزد نزدیک به ۱۱۷ نفر از کارگران شاغل در معدن زغال سنگ «آق دربند» سرخس خبر می‌دهند.
 
به گزارش ماین نیوز، منابع کارگری در معدن آق دربند گزارش دادند: معدن زغال سنگ آق دربند بزرگترین و قدیمی‌ترین معدن زغال سنگ در شمال شرق کشور است که در کنار روستایی به همین نام در شهرستان سرخس و ۱۴۱ کیلومتری مشهد واقع است و کارگرانی که در این معدن کار می‌کنند حدود ۶ ماه مزد معوقه طلبکارند.

به نقل از کارگران این واحد معدنی گفته می‌شود که طلب انباشته آن‌ها مربوط به دستمزد ماه‌های سال گذشته و سال جاری است. علاوه بر این پرداخت حق بیمه کارگران نیز با مشکل روبرو است.

به گفته یکی از کارگران؛ به دنبال مراجعات مکرر کارگران معدن زغال سنگ آق دربند، فرماندار پیگیر مطالبات کارگران این واحد معدنی شده است.

طبق اظهارات کارگران؛ فرماندار اعلام کرده یک ماه از ۶ ماه حقوق معوق کارگران ذغال سنگ معدن آق دربند سرخس با حقوق مهرماه پرداخت می‌شود و مابقی معوقات نیز به مرور با حقوق ماه‌های آینده پرداخت می‌شود.

کارگران این واحد معدنی در خاتمه تصریح کردند: در حال حاضر ۵۱ درصد سهام معدن آق دربند متعلق به آستان قدس رضوی و بقیه مربوط به سهامداران دیگر است لذا سهامداران لازم است به‌طور جدی در رفع مشکل معوقات مزدی کارگران ورود پیدا کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۵۴
کد مطلب: 58075
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا