گروه صنایع معدنی سیمان
 
وزیر صمت: قیمت سیمان به هیج وجه دستوری نیست
گروه صنایع معدنی >سیمان - وزیر صنعت گفت: قیمت سیمان به‌هیچ‌وجه دستوری نیست. در حال حاضر تمامی مبادلات در موضوع سیمان در بورس کالا انجام می‌شود و به دلیل اینکه عرضه بیش از تقاضاست، قیمت تعدیل شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، سیدرضا فاطمی‌امین بعدازظهر امروز در شورای اداری شهرستان شاهرود اظهار داشت: حمایت از تولیدات داخلی برای وزارت صمت اهمیت زیادی دارد؛ اما حمایت از تولید ملی این نیست که ما به دلیل ایجاد یک ظرفیت تولیدی در یک نقطه سایر ظرفیت‌ها را از بین ببریم و یا برای آن‌ها مانع ایجاد کنیم چرا که این موضوع به‌هیچ‌وجه زیبنده نیست.

فاطمی امین با اشاره به اینکه وظیفه وزارت صمت حل مشکلات تمامی واحدهای صنعتی و معدنی در شهرستان است بیان کرد: این وظیفه تا حدی است که اگر در حوزه‌های نیرو و مشکلات بانکی هم مسائلی وجود داشته باشد، باید با پیگیری وزارت صمت حل شود. در این رابطه ریاست سازمان صمت استان موظف است به‌طور ویژه این مشکلات را در هفته آینده گزارش دهد تا تصمیمات فوری جهت حل آن صورت پذیرد.

وزیر صمت با بیان اینکه در وزارت صمت برنامه‌ای وجود دارد که برای 450 شهرستان تا پایان سال اجرایی می‌شود عنوان کرد: در هر شهرستان تمام ظرفیت‌ها شناسایی می‌شود و با توجه به اشتغالی که باید ظرف مدت 4 سال آینده ایجاد شود، سهم حوزه صنعت، معدن و تجارت مشخص شده و میزان اشتغال در این حوزه‌ها برآورد می‌شود.

وی افزود: ما در این برنامه دنبال ساز و کارهای گسترده نیستیم. چراکه در این صورت از دو تا سال زمان صرف می‌شود؛ بنابراین به کمک همه تولیدکنندگان و دغدغه‌مندان در هر شهرستان جهت شناسایی دقیق ظرفیت‌ها نیازمندیم.

فاطمی امین آمایش دقیق را از اولویت‌های اجرایی این برنامه دانست و تأکید کرد: در استان سمنان مانند استان‌های اصفهان و خوزستان مشکل عدم توازن وجود دارد که باید ظرفیت‌ها به‌طور متوازن و عادلانه در تمام شهرستان‌ها فعال شود.

وزیر صمت به قیمت سیمان هم اشاره داشت و گفت: قیمت سیمان به‌هیچ‌وجه دستوری نیست. در حال حاضر تمامی مبادلات در موضوع سیمان در بورس کالا انجام می‌شود و به دلیل اینکه عرضه بیش از تقاضاست، قیمت تعدیل شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۲
کد مطلب: 58366
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم