گروه معادن
 
ماین نیوز گزارش می‌دهد:
نادری: می‌خواهیم مردم را در پروژه‌های سودآور معدنی و صنایع معدنی شریک کنیم
گروه معادن - امروز یکشنبه 30 آبان ماه 1400، نشست خبری پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی در فرابورس با حضور امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و مرتضی علی‌اکبری مدیرعامل شرکت پروژه‌محور تجلی معادن و فلزات در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌الملل تهران برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در این نشست خبری با اشاره به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی ایران است، گفت: دوم آذر ماه امسال پذیره‌نویسی سهام شرکت تجلی معادن و فلزات انجام خواهد شد و به نظر می‌رسد که شرکت‌های پروژه‌محور دیگری نیز بعد از این شرکت وارد بازار سرمایه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت کشور امکان واردات به سادگی وجود ندارد، افزود: کاهش ارزش ریال باعث شده تا فرصت مناسبی برای صادرات ایجاد شود. از سوی دیگر تا چند قبل تامین مالی از بازار سرمایه چندان مورد توجه نبود و تامین مالی محدود به بازار پول و انتشار اوراق بود اما بازار سرمایه نشان داد که می‎‌تواند ابزار مناسبی برای تامین مالی شرکت‌ها باشد.

نادری توضیح داد: هدف ما این است که مردم را در پروژه‌های حوزه معدن و صنایع معدنی شریک کنیم و رمز موفقیت ما در این زمینه این است که بتوانیم بسته‌های اقتصادی مناسبی را برای این پروژه‌ها تعریف کنیم تا مردم نسبت به شریک شدن در این پروژه‌ها ترغیب شوند و بازده دارایی مناسبی نیز نصیب مردم شود که نرخ آن دستکم از نرخ تورم کشور بالاتر باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به اینکه چند سال قبل اجرای ابرپروژه انتقال آب خلیج فارس به منطقه گل گهر کلید خورد، توضیح داد: این پروژه هم‌اکنون به نتیجه رسیده و انتقال آب هم انجام شده است و این در حالیست که شاهد هستید که کشور ما به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در حوزه آب و بی‌توجهی به این حوزه دچار مشکلاتی شده است. با این حال پروژه انتقال آب خلیج فارس که در ابتدای اجرا نیز پشتوانه خاصی هم از سوی وزارتخانه‌ها نداشت، به دلیل پایمردی مدیران حوزه معدن و صنایع معدنی به نتیجه رسید و الان آب خلیج فارس علاوه بر منطقه گل گهر به چادرملو در یزد نیز رسیده است و و صنایع این منطقه از نظر تامین آب دچار مشکل نیستند. شعارهای مختلفی در زمینه آب داده می‌شود اما آنچه که در عمل انجام شده است، این است که حدود 20 میلیون مترمعکب آب به وسط کشور منتقل شده که کار بسیار عظیمی محسوب می‌شود. مدل تجلی هم به افرادی این چنین نیاز دارد. فکرهای بزرگ آدم‌های بزرگ می‌خواهد و توسعه‌های بزرگ، افراد توسعه‌ای می‌خواهد.

وی با بیان اینکه شرکت تجلی باید با بیش از 10 برابر سرمایه فعلی وارد بازار سرمایه می‌شد اما ما تلاش کردیم که با احتیاط بیشتری در این زمینه ورود کنیم، افزود: اندازه پروژه‌های معدنی و صنایع معدنی در کشور به گونه‌ای است که مثلا یک مدول احیا، یا یک گندله‌سازی یا یک فولادسازی برای احداث نیاز به یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری یا 20 تا 30 هزار میلیارد تومان نیاز دارد اما ما تلاش کردیم در زمینه شرکت تجلی با احتیاط بیشتری وارد بازار سرمایه شویم. همانطور که می‌دانید شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی جزو خوشنام‌ترین شرکت‌های بازار سرمایه محسوب می‌شوند و هرگز طوری رفتار نکرده‌اند که سهامداران آسیب ببینند یا دچار اشتباه و انحراف شوند و این شرکت‌ها رتبه شفافیت خوبی هم در بازار سرمایه دارند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴
کد مطلب: 58553