گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
عدم اجرای طرح توسعه شرکت آلومینیای جاجرم به علت بدهی ایمیدرو
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیرکل سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی از عدم اجرای طرح توسعه شرکت آلومینیای جاجرم به علت بدهی ایمیدرو خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، سید علی میرکریمی با اشاره به اینکه یکی از مصوبات سفر دکتر روحانی به خراسان شمالی اجرای طرح توسعه آلومینیای جاجرم بوده است، گفت: بر اساس این مصوبه باید فاز فعلی تولید پودر آلومینیا از ۲۴۰ هزار تن به ۲۸۰ هزار تن است.

وی افزود: برای توسعه فاز تولیدی در این شرکت به رقم تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز است که باید برای آنجا سرمایه گذاری شود.

میرکریمی ادامه داد: از آنجاییکه شرکت آلومینیای جاجرم یکی از شرکت های ایمیدرو است و ایمیدور نیز به بانک بدهکار است، امکان ارائه تسهیلات برای شرکت آلومینیای جاجرم وجود ندارد.

وی اظهارکرد: برای حل این مسئله، موضوع در ستاد ملی کارگروه رفع موانع تولید نیز مطرح شد اما در آنجا نیز با پرداخت تسهیلات به علت مشکل مذکور موافقت نشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر پنج تا ۶ کارخانه در ایران از پودر آلومینیا استفاده می کنند و تنها واحد تولیدی پودر آلومینیا در کشور کارخانه آلومینیای جاجرم است که هنوز فاز توسعه ای آن (مصوبه سفر دولت دوازدهم) برای افزایش تولید پودر آلومینا اجرایی نشده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰
کد مطلب: 58591
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا