گروه معادن ساير حوزه ها
 
انجام ۵۱هزار متر حفاری در حوزه پلی متال و آهن توسط ایمپاسکو
مس و طلا "جان جا" در انتظار انتخاب سرمایه گذار
گروه معادن >ساير حوزه ها - شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۵۱ هزار متر حفاری در حوزه های پلی متال و آهن انجام شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، امیرعلی طاهرزاده مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) با بیان این مطلب گفت: در ۹ ماهه سال جاری بیش از ۸۰۰ کیلومترمربع نقشه های زمین شناسی در بخش های پلی متال و آهن تهیه و برداشت ژئوفیزیکی به روش مغناطیس سنجی با بیش از ۲۴ هزار قرائت در حوزه پلی متال انجام شده است.

وی در ادامه افزود: ۱۲ فقره پروانه اکتشاف جدید در حوزه های آهن، پلی متال و غیرفلزی در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و لرستان از ابتدای سال تاکنون توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران دریافت شده است.

طاهرزاده با اشاره به دریافت گواهی کشف فاز اول معدن مس "جان جا" (سیستان و بلوچستان) در سال جاری با ذخیره قطعی و احتمالی ۳۰۳ میلیون تن ماده معدنی مس و طلا گفت: این معدن با ذخیره ۲۰۲ میلیون تن ماده معدنی طلا و مس یکی از معادن مطرح در کلاس جهانی است که در حال حاضر برای جذب سرمایه گذار به فراخوان رفته و امیدواریم قبل از پایان سال، برنده مزایده مشخص و سرمایه گذار آن شروع به کار کند.


فعال سازی ۳۹۲ معدن کوچک مقیاس

مدیرعامل ایمپاسکو با اشاره به عملکرد طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال جاری گفت: نتیجه اقدام کلینیکی طرح معادن کوچک مقیاس منجربه احیا و توسعه ۳۹۲ معدن در ۹ ماهه سال جاری شده و مطابق با اظهارات کارگروه‌های استانی سازمان های صمت، معادن موردنظر به چرخه تولید بازگشته اند.

طاهرزاده خاطر نشان کرد: قابلیت افزایش ظرفیت تولید بیش از ۱۸ هزار تن مواد معدنی مختلف و پتانسیل اشتغال ۳۱۰۴ نفر با احیا و توسعه معادن کوچک مقیاس در ۹ ماهه سال جاری به دست آمده است.

وی در ادامه با اشاره به طرح های توسعه ای متعلق به ایمپاسکو و ایمیدرو گفت: در سال جاری ۱۷ طرح توسعه ای متعلق به ایمیدرو و ۱۴ طرح توسعه ای متعلق به ایمپاسکو در حال اجرا است.

وی با اشاره به طرح های توسعه ای گفت: پیش بینی می شود در سال جاری ۷ طرح با برآورد سرمایه گذاری ۳۴ میلیون یورو و اشتغال مستقیم ۲۹۴ نفر افتتاح شود.

جذب 10هزار میلیارد تومان سرمایه

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران سیاست این شرکت را در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی استفاده حداکثری از توان بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: در ۹ ماهه سال جاری میزان جذب سرمایه از طریق واگذاری طرح ها و مجتمع ها حدود ۱۰ هزار میلیار تومان برآورد می شود.

طاهرزاده در پایان افزود: تلاش داریم تا پایان سال جاری با افزایش میزان جذب سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در طرح ها، بتوانیم در راستای رونق تولید و افزایش اشتغال و محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار کشور سهمی بیشتر ایفا کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹
کد مطلب: 59314
 
مرجع : ایمیدرو