گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل فولاد خوزستان:
می خواهند با رواج فرهنگ صنعت ستیزی، مردم را در مقابل تولید قرار دهند
گروه صنایع معدنی >فولاد - امین‌ ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عصر امروز سه شنبه ۱۴ دی ماه ۱۴۰۰ در نشست کمیته راهبری این شرکت که با حضور قائم‌مقامان، مشاوران، معاونان و مدیران در سالن کنفرانس ساختمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، به آسیب شناسی شرایط حاکم بر صنعت فولاد پرداخت و نسبت به عواقب جوسازی علیه موجودیت این صنعت هشدار داد.
 
به گزارش ماین نیوز، وی گفت: در خصوص مصارف برق و گاز و آب اطلاعات واقعی به مردم داده نمی شود و این جوسازی باعث ایجاد مشکلات در کل زنجیره فولاد در کشور شده است.

ابراهیمی افزود: فولاد نقش کلیدی در توسعه کشور دارد و در حال حاضر این صنعت معادل ۲.۵ درصد کل درآمد ارزی ایران را تامین می کند.

وی تصریح نمود: تولید پایدار کارخانجات صنعتی مانند فولاد باعث رونق بازار می شود. در همین راستا در مناطق بومی، به عنوان مثال شرکت فولاد خوزستان در شهرستان اهواز با هزینه نمودن ماهیانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان در بازار این شهرستان، یقینا تاثیر به سزایی در اشتغال منطقه مذکور دارد.

وی افزود: وقتی صنعت فولاد کشور می‌تواند ۱۰ میلیون تن مازاد مصرف برای عرضه در بازار جهانی و جذب ارز برای مصارف ضروری ملی داشته باشد، پس می بایستی آن را مورد حمایت قرار داد و در راستای منویات مقام معظم رهبری موانع تولید را از روبروی صنعت فولاد برداشت.

ابراهیمی تاکید کرد: اما ملاحظه می‌شود که برخی بدون هرگونه اخطار قبلی، برق و گاز این صنعت را قطع می کنند و موجب خسارات قابل توجهی به ساختار تولید می شوند.

وی در پایان سخنان خود تاکید داشت: مگر می شود به صورت دستوری خط تولید را از مدار خارج نمود و بدون خسارات گسترده آن را به روال قبل باز گرداند؟

در جلسه کمیته راهبری فولاد خوزستان، معاونان و مدیران گزارشی از عملکرد بخش های مختلف ارائه نمودند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب: 59319