گروه معادن مس
 
مدیرعامل شرکت مس:
مصصم به روشن کردن موتور توسعه صنعت مس هستیم
گروه معادن >مس - برای حرکت موتور توسعه صنعت مس و تبدیل این صنعت به یک توسعه‌دهنده در کشور و استان‌های کرمان و آذربایجان شرقی به حمایت جدی مسئولین نیاز داریم.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار با مجمع نمایندگان استان کرمان و همچنین زینی‌وند استاندار کرمان با بیان این مطلب گفت: 17 میلیارد تن ماده معدنی در کشور کشف شده که این میزان ماده معدنی برای 200 سال فعالیت شرکت مس کافی است.

وی افزود: این در حالی است که تنها در 7 درصد از کشور اکتشاف مس صورت گرفته است.

مدیرعامل «فملی» با بیان اینکه برنامه‌های اکتشافی با قدرت ادامه خواهد یافت، ادامه داد: با خرید تجهیزات اکتشافی، فعالیتهای اکتشافی در شرکت متمرکز شده و از حالت پیمانکاری خارج خواهد شد.

دکتر رستمی اظهار داشت: در حال حاضر به رغم دارا بودن رتبه پنج در ذخایر معدنی و داشتن بیش از 5 درصد ذخایر مس دنیا در تولید مس تصفیه دارای رتبه 19 هستیم.

مدیرعامل شرکت مس افزود: بنا داریم در دولت آقای دکتر رییسی تولید مس را از 285 هزار تن کاتد به یک میلیون تن برسانیم و اگر به این میزان تولید دست یابیم به رتبه 5 در تولید مس کاتد ارتقا پیدا می‌کنیم.

دکتر رستمی گفت: یک میلیون تن کاتد 10 میلیارد دلار درآمد صادراتی، به همراه خواهد همچنین این هدف اشتغال‌زایی 50 هزار نفری برای کشور را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: برای تحقق این موضوع 13 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تعریف شده و امیدوارم با اجرایی شدن آن شاهد برکات آن برای کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت مس تأکید کرد: عقب افتادن صنعت مس دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد ولی معتقد هستم که توسعه نیافتگی صنعت مس در طی سال های گذشته ارتباطی به تحریم ها نداشته و نمی توان از آن به عنوان دلیل یاد کرد. به نظر می‌رسد دلیل اصلی به ریسک ناشی از اجرای طرح‌های توسعه و شجاعت به خرج ندادن مجموعه مدیریتی است.

وی گفت: ما مشکلاتی مانند نیروی انسانی متخصص در حوزه مس، مسائل مالی، ماده معدنی و بازار نداریم بلکه برای توسعه فقط به شجاعت مدیریتی نیاز داریم.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳
کد مطلب: 60526
 
مرجع : مس پرس