گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت:
فولاد مبارکه همواره پیشتاز شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور بوده است
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به رکوردشکنی‌های پیاپی فولاد مبارکه به‌ویژه در فروردین‌ماه گفت:‌ این شرکت همواره پیشتاز شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور بوده است.
 
به گزارش ماین نیوز، در شرایطی که جامعه و بسیاری از سازمان‌ها و مراکز عملاً تا نیمه فروردین‌ماه در شرایط رکود و تعطیلات عمومی نوروز به سر می‌بردند، گروه فولاد مبارکه موفق شد ضمن رعایت استانداردهای زیست‌محیطی نزدیک به ۳۰ عنوان رکورد تولید در نخستین ماه از قرن جدید خلق کند. این دستاورد بزرگی مصداق بارز توسعه مداوم کمّی، کیفی و متوازن در این مجموعه است که با افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی محقق شده است.

رهبر معظم انقلاب با شناخت دقیق از نیازمندی‌ها و اولویت‌های کشور، سال جدید را سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» نام‌گذاری فرمودند و این در حالی است که فولاد مبارکه به‌عنوان مجموعه‌ای هوشمند، پیش از این نام‌گذاری، زیرساخت‌های این موضوع را به‌خوبی فراهم کرده و با عنایت به ظرفیت‌های موجود و رسالت ذاتی خود به‌عنوان نمونه ملی و موفق بنگاه‌داری، آماده جهش‌هایی با محوریت این شعار است.

نمونه بارز این آمادگی، ثبت نزدیک به ۳۰ عنوان رکورد در یک ماه و در شرایطی است که جامعه و بسیاری از سازمان‌ها و مراکز، تا نیمه فروردین‌ماه عملا در شرایط رکود و تعطیلات عمومی نوروز به سر می‌بردند.

برپایه این گزارش، فولاد مبارکه اصفهان موفق شد با تولید ۷۵۱ هزار و ۱۰۰ تن تختال در فروردین‌ماه امسال، از رکورد قبلی تولید ماهیانه به میزان ۷۱۲ هزار و ۳۶۱ تن تختال که در مهرماه ۱۴۰۰ محقق شده بود عبور کند. این رکورد نسبت به فروردین‌ماه سال قبل حدود ۵۰ هزار تن (هفت درصد) افزایش یافته است.

همچنین فولاد مبارکه موفق به تولید ماهیانه ۷۵۱ هزار و ۱۰۰ تنی تختال شد که حدود ۱۵۱ هزار تن (۲۵ درصد) از ظرفیت اسمی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم بیشتر است.

«سیف الله امیری» با اشاره به رکوردشکنی‌های پیاپی فولاد مبارکه به‌ویژه در فروردین‌ماه گفت:‌ این شرکت همواره پیشتاز شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی کشور بوده است.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزود:‌ بررسی عملکرد این شرکت، حاکی از اقدامات خوب، حرفه‌ای و مدیریت شده است.

وی بیان‌ داشت: این شرکت با توانمندی بالای مالی، اقدام به عرضه تلفیقی ورق فولادی در بورس می‌کند، به این ترتیب که ورق را از خارج از کشور وارد کرده و با قیمت داخلی آن را مچ کرده و در بورس عرضه می‌کند تا مشکلات تولیدکنندگان حل شود؛ اقدامی که موجبات رضایتمندی مشتریان را نیز فراهم کرده است.

امیری خاطرنشان‌کرد: با این شیوه انتظار می‌رود در سال جاری شاهد مازاد عرضه در بورس کالا باشیم و اینکه اکنون در بازار داخل با مشکل چندانی در این زمینه مواجه نیستیم، افتخاری است که به فولاد مبارکه باز می‌گردد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب: 60928
 
مرجع : ایراسین