گروه معادن ساير حوزه ها
 
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تاکید کرد؛
«دیوان‌سالاری» مشکل اصلی در توسعه اکتشافات معدنی
گروه معادن >ساير حوزه ها - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل «بررسی چالش‌ها و فرصت‌های فولاد در ۱۴۰۱» گفت: مشکل اصلی ما در اکتشافات معدنی بوروکراسی و مشکلات اداری است.
 
به گزارش ماین نیوز، ناصر تقی زاده در پنل «بررسی چالش‌ها و فرصت‌های فولاد در ۱۴۰۱» که در حاشیه دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن ایران برگزار شد، گفت: احداث نیروگاه چادرملو پشتوانه‌ای برای تامین انرژی است.

وی افزود: در همین راستا شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ساخت دو نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی و یک نیروگاه خورشیدی را در دست اقدام دارد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: ما ۸ دستگاه حفاری جدید برای اکتشاف معادن خریداری کرده‌ایم و ۵ دستگاه هم به ماشین‌سازی اراک سفارش داده‌ایم.

تقی زاده تاکید کرد: مشکل اصلی ما در اکتشاف مشکلات بروکراسی اداری است. کویر مرکزی، آینده اقتصاد ایران است اما گلوگاه کار ما در مشکلات اداری است.

وی افزود: الان پهنه‌ها توسط عده‌ای تبدیل به کاغذبازی و بورس بازی شده و فقط خرید و فروش می‌شود اما هیچ تولیدی انجام نمی‌شود. ما مالکیت این پهنه‌ها را نمی خواهیم؛ فقط می‌خواهیم برای اکتشاف و بهره‌برداری در اولویت باشیم.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: ما در زمینه علم اکتشاف، فناوری روز را در اختیار نداریم اما در حال مذاکره هستیم تا شرکت‌های مختلف را برای این امر پای کار بیاوریم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲
کد مطلب: 61001
 
مرجع : ایراسین