گروه معادن
 
صالحی مبارکه در تذکر شفاهی:
چرا عوارض فروش محصولات معادن به مناطق پیرامون تعلق نمی‌گیرد
گروه معادن - نماینده مردم مبارکه در مجلس با انتقاد از اینکه عوارض فروش محصولات معادن به مناطق پیرامون تعلق نمی‌گیرد، گفت: این قانون در سال ۹۶ ابلاغ ولی هیچ‌گاه اجرایی نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، پروین صالحی مبارکه در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 20 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تشکر از اظهارات شب گذشته رئیس جمهور با استناد به ماده (43) برنامه ششم توسعه در خصوص عوارض فروش محصولات معادن که باید به مناطق پیرامون تعلق گیرد، گفت: متأسفانه با وجود اینکه در سال 1396 این قانون از سوی رئیس مجلس به رئیس جمهور ابلاغ شد اما هیچ‌گاه اجرایی نشده است.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدیهی است زیرساخت‌ جاده‌ها و آب و هوای اطراف معادن همواره دچار ضرر و زیان باشد بدون اینکه مناطق همجوار انتفاع خاصی ببرند.

وی خطاب به وزیر صمت نیز گفت: با توجه به آلایندگی شدید شهرستان مبارکه و تصمیم مشترک فولاد مبارکه برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی هزار مگاواتی برای تأمین برق مورد نیاز، نگران این هستیم که چه کسانی پاسخگوی سلامتی مردم این شهرستان خواهد بود. مردم مظلوم شهرستان مبارکه از شر عوامل بیماری‌زا باید به کجا پناه ببرند. بر همین مبنا توصیه می‌شود استفاده از انرژی‌های پاک در دستور کار قرار گیرد.

صالحی مبارکه همچنین خطاب به وزیر نیرو گفت: کشوری که از شمال و جنوب بین دو حوزه آبی بزرگ است چرا باید در فلات مرکزی مثل اصفهان دچار کم آبی باشد. تسریع در انتقال آب و آماده‌سازی زیرساخت‌ها توسط بخش‌های خصوصی و دولتی باید عمیقا مد نظر دولت باشد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱
کد مطلب: 61056
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت