گروه معادن زغال‌سنگ
 
تلفات انفجار معدن زغال سنگ ترکیه به ۲۴۵ نفر رسید
گروه معادن >زغال‌سنگ - براساس آخرین گزارش رسانه ها تعداد تلفات انفجار معدن زغال سنگ در غرب ترکیه تاکنون به دستکم 245 نفر رسیده که با این حساب باید نتیجه گرفت ترکیه روز گذشته شاهد یکی از مرگبارترین حوادث معدنی جهان ظرف چند دهه اخیر بوده است.
به گزارش ماین نیوز، انفجار و آتش سوزی در معدن زغال سنگ در شهر سوما واقع در غرب ترکیه رخ داده است. علاوه بر کشته شدن دستکم 245 نفر در این حادثه هنوز از سرنوشت تعداد دیگری از معدنچیان نیز اطلاعی در دست نیست.

در همین حال نخست وزیر ترکیه به برخی از گروههای افراطی این کشور هشدار داد که تلاش نکنند از فاجعه رخ داده در این کشور در جهت منافع سیاسی خود و بی اعتبار کردن دولت استفاده کنند. این در حالی است که در برخی مناطق برخی معترضان با پلیس درگیر شده و پلیس حتی در منطقه اطراف معدن نیز اقدام به پرتاب گاز اشک آور و استفاده از دستگاه آب پاش کرده است.

فاجعه معدنی رخ داده در ترکیه باعث شد تا سفرهای خارجی رئیس جمهور و نخست وزیر این کشور به ترتیب به چین و آلبانی لغو شوند.

نکته جالب اینجاست که وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه اعلام کرد که معدنی که در آن حادثه رخ داده از سال 2012 تاکنون پنج بار مورد بازرسی قرار گرفته که آخرین بار مربوط به مارس 2014 بوده است که در آن مشخص شد این معدن هیچ مشکلی از نظر ایمنی محیط کار ندارد.

پیشتر تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه اعلام کرده بود که در هنگام انفجار 787 نفر در داخل معدن حضور داشتند که 245 نفر آنها جان خود را از دست دادند و افراد نیز مجروح شدند.

به گفته وی عملیات امداد و نجات با حضور بیش از 400 مامور در حال انجام است.

وی افزود: برخی از کارگران 420 متر در عمق زمین در حال کار بوده اند.

براساس گزارش رسانه ها کارگران به دلیل خراب شدن بالابر داخل معدن نتوانستند خود را نجات داده و در داخل معدن گرفتار شدند.

تنها اقدام موثری که انجام شد پمپاژ اکسیژن به داخل معدن برای راحت تر کردن تنفس معدنچیان به دام افتاده در داخل معدن بوده که البته مشخص نیست این اقدام تا چه حد موثر واقع شده است.

در همین حال شرکت مالک معدن اعلام کرد که تحقیقات خود را درباره دلیل حادثه رخ داده آغاز کرده و نتیجه این حادثه بعد از مهار کامل آتش سوزی مشخص خواهد شد.

بدترین فاجعه معدنی ترکیه مربوط به سال 1992 می شود که در آن حادثه 263 معدنچی در معدنی در نزدیکی دریای سیاه در زنگولداغ جان خود را از دست دادند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۲
کد مطلب: 8197
 
۲ نظر
 


طالب
در اثر انفجار در معدن زغالسنگ گاز منو اکسید کربن منتشر وجان معدن چیان را خواهد گرفت. (3315)
۱۳۹۵-۰۵-۰۸ ۱۴:۵۸:۴۰
 
fardin
سلام وقت بخیر
راننده بلدزیل .لودر .بیل میکانیک .اگه کار باشه میام کار کنم (3558)
۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۳:۳۶:۱۷