گروه معادن زغال‌سنگ
 
با مرگ 282 معدنچی تا این لحظه
بدترین فاجعه معدنی تاریخ ترکیه رقم خورد
گروه معادن >زغال‌سنگ - براساس تازه ترین گزارش رسانه های خبری تلفات انفجار و آتش سوزی در معدن زغال سنگ ترکیه به 282 نفر رسیده است.
به گزارش ماین نیوز، تیم های نجات در معدن زغال سنگ سوما در غرب ترکیه در آخرین تلاش خود جنازه هشت معدنچی دیگر را از داخل معدن بیرون آوردند. با این حساب تعداد تلفات بدترین فاجعه معدنی تاریخ ترکیه به 282 نفر رسید.

در همین حال امیدها برای نجات 150 معدنچی دیگر که در داخل معدن و در زیر زمین به دام افتاده اند تقریبا از بین رفته است.

تانر ییلدیز، وزیر انرژی ترکیه به خبرنگاران گفت که تلاش تیم های نجات روی دو منطقه در داخل معدن برای نجات معدنچیان باقیمانده متمرکز شده است.

دولت پیشتر اعلام کرده بود که در هنگام وقوع حادثه 787 معدنچی در داخل معدن حضور داشته اند که 363 نفر تاکنون نجات پیدا کرده اند که بسیاری از آنها در جریان حادثه مجروح شدند.

بدترین حادثه معدنی ترکیه تا پیش از انفجار و آتش سوزی معدن سوما مربوط به سال 1992 می شود که در جریان آن حادثه 263 نفر در معدنی در زنگولداغ جان خود را از دست داده بودند.

در همین حال وقوع بدترین فاجعه معدنی در ترکیه باعث شد تا اعتراضاتی در شهرهای مختلف ترکیه علیه دولت رجب طیب اردوغان شکل بگیرد.

نکته عجیب اینکه به گفته وزیر کا رو تامین اجتماعی ترکیه معدنی که در آن فاجعه رخ داده از سال 2012 تاکنون پنج بار مورد بازرسی قرار گرفته که آخرین بار آن مربوط به مارس سال 2014 بوده است که در جریان آن بازرسی هیچ مشکلی در این معدن گزارش نشده بود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۳۵
کد مطلب: 8231