گروه معادن زغال‌سنگ
 
مدیر معدن سوما سهل انگاری در وقوع بدترین فاجعه معدنی ترکیه را رد کرد
گروه معادن >زغال‌سنگ - آکین چلیک، مدیرعامل شرکت معدن زغال سنگ سوما در غرب ترکیه در پی وقوع انفجار در این معدن و کشته شدن نزدیک به 300 معدنچی، هرگونه سهل آنگاری در بروز این فاجعه را انکار کرد.
به گزارش ماین نیوز، چلیک پس از سه روز از وقوع این حادثه در گفت وگو با خبرنگاران گفت: من 20 سال است که در این کار اشتغال دارم و هیچگونه سهل انگاری در بروز این فاجعه صورت نگرفته است.

وی افزود: تمام امکانات ایمنی برای کارگران به هنگام اشتغال در معدن فراهم و تدابیر لازم برای ممانعت از بروز چنین حوادثی اندیشیده شده بود.

چلیک شمار کارگرانی که در این معدن به کار اشتغال داشتند را 787 نفر عنوان کرد و گفت: در پی وقوع این حادثه 363 نفر از کارگران موفق به فرار شدند که 122 نفر به هنگام فرار از معدن دچار جراحاتی شده که برای مداوا به بیمارستان های نزدیک منتقل شدند.

وی شمار کارگرانی را که هم اکنون در معدن گرفتار هستند، 18 نفر عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت معدن زغال سنگ سوما در خصوص چگونگی بروز این حادثه اظهارداشت: این حادثه در مدت سه تا پنج دقیقه رخ داد، گاز تمامی معدن را فرا گرفت و انفجار رخ داد.

ˈجلال الدین گورکان مدیر شرکت معدن زغال سنگ سوما نیز استفاده از کودکان کار در این معدن را تکذیب کرد و گفت: فعالیت های این معدن به شرکت های دیگر واگذار نشده است و هیچ کارگر خارجی نیز در این معدن کار نمی کنند.

در پی وقوع انفجار در معدن زغال سنگ سوما در استان مانیسا در غرب ترکیه نزدیک به 300 نفر کشته و 88 نفر زخمی شده اند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب: 8286