گزارش تصويري/زندگي اسفناك معدنچيان غيرقانوني پرو
عكسها از گاردين
گروه معادن - برای استخراج چند گرم طلا، در شیفتهای 28 ساعته در جنگل مالاریایی منطقه مادرِ دو دیوس در جنوب شرقی پرو عرق می‌ریزند و به استقبال خطرات ریزش زمین و خرابی ماشین آلات می‌روند.
 
 
به گزارش ماین نیوز، بیشتر معدنچیان غیرقانونی از شهرهای کوچک فقیر می‌آیند و دستمزد ناچیزی دریافت می‌کنند. این معدنچیان برای مقابله با خستگی که ممکن است منجر به حوادث مرگباری شود، برگ کوکا می‌جوند.

زندگی در کمپهای معدنکاری ارزان است و مرگ افراد جایی ثبت نمی‌شود. استفاده از جیوه برای استخراج طلا خطرات را افزون می‌کند. چندین تن جیوه مصرف شده محیط زیست را آلوده و زنجیره غذایی جامعه و اول از همه معدنچیان و خانواده‌هایشان را مسموم می‌کند.

دولت پرو درصدد پایان دادن به این وضع و مقابله با 20 هزار معدنچی غیرقانونی است که در جنگلهای بارانی آمازون معروف به لاپامپا مشقت زیادی می‌برند. به همین منظور دولت پرو معدنکاری غیررسمی را غیرقانونی اعلام و مقابله با آن را آغاز کرده است و برای شروع نیروهای دولتی به مرکز فعالیتهای معدنی غیرقانونی یورش برده و به تخریب تجهیزات پرداختند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، اکنون معدنچیان در لاپامپا در هراس از سرکوب بسر می‌برند و برخی اقدام به مدفون کردن تجهیزاتشان کرده اند.

به گفته مسئول دولتی ریشه کنی معدنکاری غیرقانونی، این معدنچیان مجرمان واقعی نیستند بلکه مجرمان واقعی 50 نفری هستند که این معدنچیان برای آنها کار می‌کنند و مالک ماشین آلات معدنی بوده و طلای استخراج شده را خریداری می‌کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب: 8108