گروه معادن ساير حوزه ها
 
۷۰ درصد کرومیت کشور از معادن جنوب کرمان استخراج می شود
گروه معادن >ساير حوزه ها - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان با اشاره به ظرفیت های معدنی این منطقه گفت: هم اکنون 70 درصد کرومیت کشور از معادن جنوب کرمان استخراج می شود.
به گزارش ماین نیوز، محمود اسکندری نسب افزود: با توجه به قابلیت های معدنی جنوب کرمان، زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه فراهم است.

وی بیان کرد: سالانه ۲۶۰ هزار تن سنگ کرومیت از معادن جنوب کرمان استخراج و تمامی این مواد معدنی به خارج از کشور صادر می شود.

اسکندری نسب، ارزآوری کرومیت در سال را ۵۲ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: با توجه به غنای معادن جنوب کرمان، این مبلغ قابل افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک معدن اصلی و ۱۶ معدن فرعی کرومیت در جنوب کرمان فعال است و در این راستا ۵۰ پروانه بهره برداری صادر شده که در آینده این معادن نیز فعال خواهند شد.

وی ادامه داد: هم اکنون معادن کرومیت جنوب کرمان زمینه استغال دو هزار نفر را ایجاد کرده که با فعال سازی سایر معادن این تعداد افزایش خواهد یافت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان افزود: هم اکنون سنگ کرومیت استخراج شده با عیار ۵۰ درصد بدون فراوری صادر می شود که نیاز است با این میزان تولید، کارخانه ذوب کرومیت در منطقه احداث شود.

وی گفت: قبل از آن باید فرهنگ سرمایه گذاری در جنوب کرمان توسعه یابد که در این راستا حمایت مردم و مسوولان از سرمایه گذاران ضروری است.

اسکندری نسب خاطرنشان کرد: هنگامی که سرمایه گذار برای سرمایه گذاری به منطقه هدایت می شود بویژه در بخش معدن نیاز است همه مسوولان و مردم دست بدست هم دهند تا مشکلات اجتماعی حل و فصل شود، در غیر اینصورت سرمایه گذار برای سرمایه گذاری رغبت ندارد.

به گزارش ایرنا، وی گفت: این سازمان برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های مختلف صنعتی و معدنی آماده هرگونه همکاری با سرمایه گذاران است.

جنوب استان کرمان شامل هفت شهرستان است.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۰۰
کد مطلب: 1009