گروه صنایع معدنی فولاد
 
اختصاصي ماين نيوز
فرصت ۳ میلیارد دلاری بازار سیم و کابل عراق برای ایران
گروه صنایع معدنی >فولاد - نایب رییس سندیکای برق کشور گفت: در صورت کاهش قیمت مواد اولیه ای چون مس، فولاد و آلومینیوم می توان بازار سیم و کابل ۳ میلیارد دلاری کشور عراق را در دست گرفت.
علیرضا کلاهی در گفت و گو با خبرنگار ماین نیوز اظهار کرد: با توجه به پروژه های بزرگ نفتی، عمرانی و همچنین بازسازی در عراق این کشور سالانه حدود ۳ میلیارد دلار سیم و کابل وارد می کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون دو کشور ترکیه و عربستان رقبای اصلی تولیدکنندگان ایرانی برای صادرات به عراق هستند، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات تولیدکنندگان سیم و کابل در ایران برای رقابت در بازار عراق بالا بودن قیمت مواد اولیه تولید محصولات است.

نایب رییس سندیکای برق کشور ادامه داد: اگرچه قیمت شمش مس کنترل شده اما همچنان قیمت برخی دیگر از مواد اولیه مورد نیاز بالا است بنابراین دولت باید برای حمایت از صادرات سیم و کالا، قیمت مواد اولیه ای چون مس، فولاد و آلومینیوم را کاهش دهد.

وی افزود: تولیدکنندگان سیم و کابل کشور برای تولید محصولات صادراتی نیازمند تامین مالی هستند که هزینه های آن در ایران بالا است اما تولیدکنندگان ترک و عرب از تسهیلات مالی با بهره صفر درصد برای تولیدات صادراتی خود بهره مند هستند.

کلاهی تصریح کرد: تولیدکنندگان سیم و کابل کشور در مزایده برخی از پروژه های خرید سیم و کابل عراق شرکت و برنده نیز شده اند اما در دست گرفتن این بازار ۳ میلیارد دلاری و عقب راندن ترک ها و عرب ها از این بازار نیازمند کمک دولت است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۲۵
کد مطلب: 1206
 
۱ نظر
 


شمس الدین
خوب بود (2871)
۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۱۳:۵۷:۱۸