گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
مهدی قدمی مدیرعامل آلومینیوم المهدی هرمزال شد
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال تغییر کرد. براین اساس مهدی قدمی جانشین علی‌اکبر گلکار در این سمت شد.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، طی حکمی از سوی مهدی کرباسیان، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مهدی قدمی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل جدید شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال منصوب شد.

به این ترتیب قدمی جانشین علی‌اکبر گلکار شد که طی سال‌های گذشته مدیریت آلومینیوم المهدی هرمزال را بر عهده داشت. گلکار در اواخر آذر 1390 طی حکمی به عنوان مدیرعامل آلومینیوم المهدی هرمزال منصوب شد در حالی که پیش از آن و در زمان حضور مهدی ثقفی، در سمت مدیرعاملی آلومینیوم المهدی به عنوان مدیرعامل شرکت آلومینیوم هرمزال فعالیت می‌کرد که در ادامه مدیرعاملی هر دو واحد تولیدی المهدی و هرمزال را به صورت همزمان بر عهده گرفت.

در حال حاضر ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت ملی فولاد، منطقه ویژه خلیج فارس و شرکت آلومینای ایران پنج عضو هیئت مدیره شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال را تشکیل می‌دهند که مهدی قدمی تاکنون به عنوان نماینده شرکت آلومینای ایران در هیات مدیره این شرکت حضور داشته است. البته هر پنج عضو هیات مدیره آلومینیوم المهدی هرمزال با حکم رئیس ایمیدرو تعیین می‌شوند.

از نظر میزان سهامداری نیز ایمیدرو بیش از 69 درصد سهام آلومینیوم المهدی هرمزال را در اختیار دارد و مابقی سهام این شرکت متعلق به شركت اينترنشنال ديولوپمنت كورپوريشن، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، شرکت باما، صندوق ذخیره فرهنگیان، شرکت مینرال اکسپورت، شرکت صنعتی و معدنی سیمینران نیک و سایر سهامداران است.

به گزارش ماین نیوز، شرکت آلومينيوم المهدي در تير ماه 1369 با برآورد اوليه هزينه سرمايه‌ 1.5 ميليارد دلار و با هدف توليد 110 هزار تن آلومينيوم در سال، قابل افزايش به 330 هزار تن در‌ بندرعباس‌، تاسيس شد. تا پايان سال 1381 تعداد 120 ديگ ساخته و راه‌اندازي شد؛ به طوري كه ظرفيت توليدي مجتمع به 55 هزار تن در سال رسيد. تعداد 120 ديگ دوم فاز يك طي سال‌هاي 1382 تا 1384 ساخته و در ارديبهشت ماه سال 1384 مجتمع به ظرفيت اسمي پيش‌بيني شده فاز يك (110 هزار تن) دست يافت. در خرداد ماه سال 1385 عمليات اجرايي فاز دوم (هرمزال) با سرمايه‌گذاري اوليه 8 هزار ميليارد ريال (متشكل از 400 ميليون يورو ارزي و 200 ميليارد تومان ريالي) و با هدف راه‌اندازي 228 ديگ آغاز شد. با تلاش متخصصان داخلي و همكاري پيمانكار خارجي، طي مدت 40 ماه در مهر ماه 1388 فاز دوم راه‌اندازي شد. هرمزال به دلیل تامین نشدن برق موردنیاز تاکنون نتوانسته به ظرفیت کامل تولید خود دست پیدا کند.

شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده شمش خالص آلومینیوم در کشور محسوب می‌شود و ظرفیت تولید آن حدود 257 هزار تن در سال است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: 18470
 
۱۶ نظر
 


پرسنل آلومینیوم المهدی
انشاالله که مدیرعامل خوبی باشه. و به فکر کارگرهای زحمتکش شرکت باشه. (987)
۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۲۰:۴۹:۲۲
 
با سلام .آقای مهندس قدمی قسم به حق پهلوی شکسته بی بی فاطمه زهرا ع حق کارگر پایمال نشه.صلوات (1006)
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۰۰:۱۹:۲۷
 
amin
خدا کنه یه کم فقط یه کم به فکر نیروهایی شرکتی زحمتکش باشه که همیشه با ترحم ب نیروهای شرکتی نگاه میکنن آخه تو چه قانونی نوشته که نباید به نیروهای شرکتی توجه کرد خیلیها توی این آلودگی زحمت میکشن ولی سخت وزیان اور به آنها تعلق نمیگیره ولی نیروی خود شرکت که کنارت کار میکنه تعلق میگیره و خیلی چیزهای دیگه...وبا حقوق 1000000 جوابگوی یه خانواده 2 نفری هم نمیشه چه برسه خانواده های... خدا کنه به نیروهای شرکتی توجه کنه و آدم خوبی باشه (988)
۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۲۳:۱۵:۱۰
 
كارگر المهدي
همه كارگران از اين تغيير مثبت خوشحال و اماده همكاري با مدير عامل محترم كه از نيروهاي مومن و ارزشي است هستند براي ايشان ارزوي موفقيت در اعتلاي نام المهدي و بهبود اوضاع را داريم (989)
France
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۰:۲۴:۵۰
 
کارگر شرکتی
انشالله با اومدن مدیر جدید حال و اوضاع ما هم یه سرو سامونی بگیره همونطوری که دوست عزیزمون گفتن آقای امین ما کارگرای شرکتی هم پای پرسنل المهدی داریم زحمت میکشیم حتی بیشتر از اونها ولی همیشه به چشم ترحم به ما نگاه میکنن از دور شناخته شده ایم انگار با انگشت دارن بهمون اشاره میکنن از هیچ کدوم از مزایای شرکت برخوردار نیستیم تنها مزایایی که بهمون میدن یه وقتی کارت به مناسبتی شارژ بشه به ما هم میدن که این از لطف آقای مهندس گلکار هست که واقعاً ازشون تشکر میکنم تنها کسی که توی این چند سال به ما اعتماد کرد و احترام گذاشت مشکلاتمون خیلی زیاده که اگه بخوام بگم میشه درد و دل نه نظر. (1003)
۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۱۵:۰۹:۱۰
 
پرسنل المینیوم المهدی
با سلام از اقای مهدی قدمی خواهشمندیم مشکلاتی همچون تبعیض بین کارکنان المهدی و هرمزال گذاشته نشود.چه دلیلی شما میبینید که به هرمزال پاداش تعلق گرفته شود به دلیل راه انداری دیگ.ولی مبلغ قابل توجهی فقط به کسانی که هرمزال کار میکنن تعلق بگیرد.در حالی که المهدی یک صنعت گروهی وپله ای میباشد و همه کارکنان برای بالا رفتن این پله زحمت میکشن. پس چرا باید فقط به اشخاصی پاداش داده شود در حالی که حق همه میباشد.چرا باید وام ودیعه مسکن کارکنان المهدی انقدر داخل نوبت باشد در حالی که هرمزال وام با مدت زمان کمتری داده میشود.چرا باید تبعیض باشد بین ما.چرا میگوین ادغام یافته ولی بازم فرق داریم.با تشکر جمعی از کارکنان (1008)
Romania
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۰۳:۰۷:۲۶
 
پرسنل هرمزال
با سلام .در باسخ به این همکار گرامی باید متذکر شوم که اولا همه پرسنل هرمزال پاداش نگرفته اند و احد تعمیرات که ادقام شده برسنل المهدی 3برابر گرفته اند.وام تخلیه مسکونی دارید که 4 برابر ودیه مسکن برسنل هرمزال هست .برسنل المهدی در منازل سازمانی شرکت زندگی میکنن که هزینه اب .برق.تلفن وایاب وذهاب رایگانه که تا وجود تسهیلات شرکت که در اختیارشان گذاشته حاضر نیستن جابه بشن.از برکت وجود پرسنل هرمزال در بحث ادقام اکثر پرسنل المهدی پست وسمت گرفتن و... (1038)
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۳:۱۵:۵۶
 
كارگران المهدي
با سلام و خير مقدم خدمت مدير عامل جديد . اميدواريم كه ايشان تا زماني كه در خدمت آلومينيوم المهدي و هرمزال مي باشند باعث سرفرازي صنعت آلومينيوم و خشنودي پرسنل زحمت كش خط يك و خط 2 باشند . اميدوارم ديگر هيچگونه تبعيضي بين پرسنل دو خط بوجود نيايد و همه ما در جهت روند رو به پيشرفت و موفقيت و بهروزي تلاش كنيم . (1015)
۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۲:۰۷:۴۰
 
دانیال
جناب اقای قدمی به فکرکارگران زحمت کش واحد خدمات هم باشید اونا هم خیلی زحمت میکشن،چون من خودمم در مدتی که در الومینیوم المهدی به عنوان کار اموز بودم به عینه دیدم ،ممنون از لطف شما (1783)
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۱۱:۲۹:۱۸
 
شکوهی
باسلام
جناب آقای قدمی تبریک میگم (1043)
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۲۳:۴۹:۵۶
 
تبریک بابت پست جدید شما مهندس شکوهی... (1784)
۱۳۹۴-۰۵-۱۰ ۱۱:۳۱:۱۰
 
پرسنل المهدى
با سلام و عرض تبریک خدمت مدیریت جدید جناب مهندس قدمی
فقط میخوام بگم بهتره یکم بیشتر به فکر نیروهای زحمتکشتون باشین
نیروهای شما در هوای بسیار آلوده مشغول کار هستند. که نیمی از اونها دچار آلرژی هم شدن
ودیگه اینکه میخواستم بدونم دلیل اینکه وام ودیعه مسکن برای کسانی که سالها تز منازل مسکونی المهدی استفاده کردن چرا باید بیشتر تز کسانی باشه که هیچ استفاده ای از این مزایا نداشتن
با تشکر (1102)
Germany
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۰۱:۲۸:۲۷
 
پرسنل المهدى
با سلام و عرض تبریک خدمت مدیریت جدید جناب مهندس قدمی
فقط میخوام بگم بهتره یکم بیشتر به فکر نیروهای زحمتکشتون باشین
نیروهای شما در هوای بسیار آلوده مشغول کار هستند. که نیمی از اونها دچار آلرژی هم شدن
ودیگه اینکه میخواستم بدونم دلیل اینکه وام ودیعه مسکن برای کسانی که سالها تز منازل مسکونی المهدی استفاده کردن چرا باید بیشتر تز کسانی باشه که هیچ استفاده ای از این مزایا نداشتن
با تشکر (1103)
Germany
۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۰۱:۲۹:۵۰
 
فرهاد کشاورز
جناب آقای قدمی تبریک عرض می کنم و امیدوارم همانند پستهای پیشینتون موفق و سر بلند باشید. (1233)
۱۳۹۳-۱۲-۰۷ ۱۳:۴۶:۳۰
 
ارش حسینی
اینجانب متبحر در امر ابندی.ساخت.ترمیم ...کلیه مخازن.تونلها.سدها.چاها.استخرها وعملیات عمرانی با مواد نانو وهمچنین چندین سال سابقه کار.....شماره تماس۰۹۱۷۲۰۷۸۱۵۲ (1700)
۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۱۷:۴۶:۳۷
 
سلام خسته نباشید (3292)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۹ ۲۰:۲۴:۰۵